Karel Vágner a Hana Zagorová byli blízcí přátelé.

Karel Vágner a Hana Zagorová byli blízcí přátelé. Foto: Markéta Hanzlíková / Česká editoriální fotografie / Profimedia

V den narozenin Hany Zagorové se Karel Vágner konečně rozmluvil: Občas jsme se měli rádi víc než kapelník a zpěvačka

Na pohřbu milované kolegyně a kamarádky Hany Zagorové (✝75) ještě marně hledal slova. O týden později, v den jejích nedožitých 76. narozenin, se už Karel Vágner trochu rozmluvil a dokázal na zpěvačku i zavzpomínat.

„Jsem hrozně šťastný, že jsem s ní mohl dělat. My jsme s Hankou doopravdy byli kamarádi na život a na smrt. Občas jsme se měli víc rádi než kapelník a zpěvačka. Já si myslím, že vlastně nejhezčí kamarádství je láska bez sexu,“ uvedl pro CNN Prima NEWS.

Zagorovou by charakterizoval jednoduše slovem „laskavá“. „Byla jedním z nejlaskavějších lidí, jaké jsem v životě potkal. Byla tak hodná, nikomu neublížila. Byl to takovej Gott v sukni.“

Zarmoucený Karel Vágner na rozloučení s Hanou Zagorovou (✝75): Poprvé od smrti zpěvačky promluvil

S Mistrem měla podle něj Hana společné to, že byli čestní a nikoho nepodráželi, jako by měli kolegům ukázat, jak se v branži chovat.

Vágner byl nejen kapelníkem Zagorové, ale znali se dlouhých padesát let a pojilo je velké přátelství. „Vždycky když jsme byli někde v nějakém průšvihu, tak jsem říkal Písničko, hlavně se neposrat,“ odlehčil tíživou atmosféru na mši na Malé Straně, kde ho cestou z kostela manželka se synem museli podpírat.

Kromě Vágnera truchlí pro Hanu Zagorovou pochopitelně i fanoušci a další kolegové z branže, především ale také její manžel Štefan Margita.

Dnes by oslavila narozeniny: Zarmoucený Štefan Margita poslal Haně Zagorové do nebe dojemný vzkaz

„Neříct nic někdy znamená říct úplně všechno. Dnes bychom společně oslavili tvoje narozeniny. Miluju tě!“ vzkázal své zesnulé manželce do nebe. 

Super.cz


Časová osa článků