Zahrada Markéty Muzikářové Super.cz

Houslistka Markéta Muzikářová ukázala svoji krásnou zahradu: V džungli rostlin se skrývá dětské hřiště, bazén i rajčata

Dům se zahradou v pražské Jesenici si houslistka Markéta Muzikářová s manželem pořizovali před deseti lety a postupně okolí své vilky zdokonalují. "Když jsme to na začátku zadali zahradní architektce, udělali jsme několik chyb, které postupně napravujeme," vysvětlila.

"Chtěli jsme bezúdržbovou zahradu a malé dřeviny, což bylo špatně. Teď bych chtěla víc vysokých věcí. Ty zakrslé, které nerostou, mi připadají malé. Takže v plánu je vysadit šest bříz, které budou šest metrů vysoké. Někdo by mohl říct, že máme na zahradě trochu džungli, ale mně se to líbí," řekla Super.cz.

Na obří zahradě Petra Jandy se ztratí stovka hostů: Takhle to vypadá na místě, kde zpěvák žije už 50 let

"Za túje, které jsem koupila už na začátku, mi třeba architektka vynadala, ale rozhodla jsem se je nechat, ať co nejvíc rostou, protože chci mít soukromí," upřesnila Markéta, která má zahradu rozdělenou na část okrasnou a užitkovou, kterou postupně rozšiřuje. Nechybí ani koutek pro děti se skluzavkou, lezeckou stěnou a bazén.

Tohle nikdo nečekal. Gril za 100 tisíc, jezírko, bazén i vlastní kryt. Český zpěvák ukázal své sídlo

"Jeden rok jsem měla asi dvacet kilo rajčat, pěstuju jahody, hrášek, fazole. Uvažovala jsem i o bramborovém políčku, ale manžel mě usměrnil," smála se houslistka, která se snaží zahradničení studovat i v knihách nebo ve videích na internetu. "Už jsme se naučili sami stříhat i stromy," pochlubila se. Jak to u ní na zahradě vypadá, se podívejte také v našem videu. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků