Jan Hřebejk

Jan Hřebejk Herminapress

S Marthou Issovou se znají 20 let, ale poprvé s ní dělal. Jan Hřebejk představil novou minisérii

Režisér Jan Hřebejk (55) představil společně s herci svůj počin Pozadí událostí, kde excelují hvězdy jako Petra Hřebíčková (43), Martha Issová nebo Lenka Termerová. Pokud si myslíte, že takto ostříleného režiséra netrápí tréma a nervozita, jste na omylu.

"Já jsem to samozřejmě viděl a prožívám spíš to, že tuto minisérii poprvé vidí spolutvůrci a herci. Takže to sleduju s jistým napětím," prozradil Super.cz Hřebejk a dodal, že nervozity se jednoduše nejde zbavit.

To je proměna! Z Petry Hřebíčkové se stala zrzka s mikádem. Jak se vám líbí?

Hřebejk je rád, že po dlouhých letech klapla jeho vůbec první spolupráce s Marthou Issovou, která si v Pozadí událostí zahraje po boku své maminky Lenky Termerové. "Já řadu těch herců znal. Prvně jsem dělal s Marthou Issovou, se kterou se znám asi 15 nebo 20 let," řekl režisér.

Hřebejk si rovněž pochvaluje, že natáčení probíhalo během období, kdy bylo vše uzavřeno, a celý tým se tak plně soustředil pouze na seriál. "Bylo to intenzivní tím, že minisérie byla točena při covidu. Byli jsme skutečně soustředěni na tu práci," míní jeden z nejznámějších českých režisérů.

Pelíšky měly být původně Šakalí léta 2, ale to se nelíbilo Menzelovi. Režisér Hřebejk prozradil, jak vznikala kultovní komedie

Pozadí událostí řeší životní příběhy dvou sourozenců, genderové otázky a také zločin na univerzitě, kde oba vyučují. Minisérie je čtyřdílná a každý díl zobrazí události jiným pohledem. 

Nicol Prosová , Super.cz


Časová osa článků