Petr Kotvald Super.cz

S Hankou Zagorovou trávil i víc času než doma: Jsou věci, které nemůžu nikdy říct, zavzpomínal s úsměvem Petr Kotvald

Oblíbený zpěvák Petr Kotvald patří neodmyslitelně k Haně Zagorové (✝75). Právě se zpěvačkou, která odešla do hudebního nebe, vytvářel ještě se Stanislavem Hložkem legendární trio. Kdysi je svedl dohromady hit Můj čas k seriálu Sanitka, který loni po 37 letech znovu nazpívali, ale v modernějším hávu.

Zagorová, Kotvald a Hložek opět spolu: Legendární trojice po 37 letech nazpívala svůj největší hit

„My jsme spolu kdysi strávili hodně času. Bylo to pět a půl roku společného života. Strávili jsme spolu na cestách více času než doma. Byl jsem s Haničkou a Standou v té době více než se svou rodinou. Stálo to za to. Hanka byla velmi zábavný člověk, to ve mně zůstává a jsem šťastný, že jsem to měl šanci prožít,“ svěřil Super.cz Petr Kotvald. "Byl to strašnej rock and roll, i když jsme byli popíci, ale prostě to stálo za to. A je spousta věcí, který bohužel nebudu moct nikdy říct. S ní to byla strašná sranda," usmíval se při vzpomínce na společné zážitky.

Do starého železa rozhodně nepatří. Podívejte se, jaké vylomeniny vyváděl Petr Kotvald (63)

Díky spolupráci se tak všichni členové tohoto tria stali přáteli, kteří do poslední chvíle života paní Zagorové byli v kontaktu. „Většinou to iniciovala Hanka. Naposledy jsme se všichni na veřejnosti sešli na koncertě k jejím sedmdesátinám a vlastně loni jsme přezpívali Můj čas. Letos jsme chystali další koncert, ale to už bohužel nezvládneme."

Fanoušci oplakávají Hanu Zagorovou. K divadlu se táhne obrovská fronta lidí, dorazily i hvězdy popmusic

A čeho si Petr Kotvald na Hance Zagorové vážil nejvíce? „Bavilo mě, jak Hanka byla velmi vstřícná a vždy vyzdvihla to, co je pro toho daného zpěváka příznačné,“ doplnil během rozhovoru známý zpěvák. 

Ondřej Kočí , Super.cz


Časová osa článků