Karel Vágner Super.cz

Zarmoucený Karel Vágner na rozloučení s Hanou Zagorovou (✝75): Poprvé od smrti zpěvačky promluvil

Jedno z nejtěžších období v životě prožívá Karel Vágner (80). Odchod Hany Zagorové (✝75) skladatele a hudebníka velmi zasáhl. Vágner byl nejen jejím kapelníkem, ale znali se dlouhých padesát let a pojilo je velké přátelství.

Od pátku, kdy hudební svět všemi milovaná zpěvačka opustila, se k jejímu odchodu nechtěl vyjadřovat. Poprvé promluvil až před zádušní mší, která proběhla v kostele na Malé Straně v úterý odpoledne. „Není správný okamžik, kdy bych měl mluvit. Vždycky, když mi odešel někdo mně blízký, tak mě Hanka držela nad vodou, a vidíte, dnes mi chybí. A poprvé v životě mě zarmoutila,“ řekl Vágner, který chtěl smutný okamžik odlehčit jednou vzpomínkou.

S Hanou Zagorovou (✝75) se v kostele loučili Margita, Vágner, Gottová, Havlová i Patrasová se Slováčkem

„Vždycky když jsme byli někde v nějakém průšvihu, tak jsem říkal Písničko, hlavně se neposrat,“ prozradil hudebník. „A když mi bylo sedmdesát, tak mě pozvala na nádhernou večeři na parník, dala mi nádherné hodinky, kde tohle heslo bylo vyryté, tak jsem si je pro jistotu dneska vzal,“ svěřil se Karel Vágner, kterého na obřad doprovázela manželka Katina a syn Jakub Vágner. Po mši nesl skladatel pohled na rakev Hany Zagorové velmi těžce. Cestou z kostela ho manželka se synem museli podpírat. 

Eliška Zajíc Vinterová , Super.cz


Časová osa článků