Meghan a její nedávno zahájený podcast Archetypes

Meghan a její nedávno zahájený podcast Archetypes Profimedia.cz

Meghan Markle to za svůj poslední rozhovor schytává: V Austrálii ji moderátor nazval „imbecilkou“, v Anglii ještě hůř

Manželka britského prince Harryho (38) Meghan Markle (41) to za svá poslední veřejná vyjádření schytává ze všech stran. Servítky si vůči ní neberou už ani v médiích, kde se na ni snesla taková vlna kritiky, která nemá obdoby. Někteří se dokonce nezdráhají i užití velmi pejorativních přízvisek…

Britská média momentálně opět žijí tím, co prohlásila vévodkyně ze Sussexu. Řeší její rozhovor pro speciální vydání New York Magazínu nazvaného The Cut, v němž mimo jiné prohlásila, že jí Harry po odchodu z Británie do Ameriky řekl, že tímto krokem ztratil svého otce Charlese. Trvala však na tom, že byli po odchodu ze Spojeného království oba šťastní.

Harry s Meghan přiletí do Velké Británie: Jak to bude s „usmiřovací schůzkou“ s Williamem a Kate?

Markle dále tvrdila, že britští novináři nazvali jejího syna Archieho ‚slovem na N‘ (nahrazuje hanlivý výraz pro černošského občana) a vysvětlovala tím, proč nenávidí královský protokol, který od ní vyžaduje, aby sdílela rodinné fotografie s britským tiskem. Ten tak obvinila z rasismu, když uvedla: „Proč bych dávala fotku svého dítěte lidem, kteří oslovují mé děti slovem na N, dřív, než ji budu moci sdílet s lidmi, kteří mé děti milují?“

To rozčílilo i australského rozhlasového moderátora Kyla Sandilandse (51), jenž se pozastavoval i nad tím, jak se Meghan mohla dozvědět, že takové nadávky údajně používají lidé v redakcích na adresu jejích dětí, když neuvedla jména, ani jinak neidentifikovala svůj zdroj. A Meghan se následně zřejmě i v návalu emocí nezdráhal nazvat ‚imbecilkou‘.

Intimní zpověď prince Harryho? Poslední hřebíček do rakve rodinných vztahů, zní z paláce

Podobně nevybíravě se o Meghan vyjádřila i moderátorka britského televizního pořadu Sunrise Natalie Barr, která pro změnu v reakci na Meghanino přirovnání sebe samé k Nelsonu Mandelovi, o Harryho manželce prohlásila, že je totální ‚tosser‘, tedy volně přeloženo něco jako blbec nebo pitomec.

Meghan tak podle britských médií opět zahájila novou salvu útoků na královskou rodinu, Británii a tisk. Meghan mimo jiné řekla, že se skutečně aktivně snažila odpustit svým královským příbuzným i své vlastní rodině a že v Británii čelila problémům kvůli tomu, že byla Američankou, ale ne nutně černošskou Američankou. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků