Dara Rolins a Zuzana Pravňanská byly největšími slovenskými dětskými hvězdami.

Dara Rolins a Zuzana Pravňanská byly největšími slovenskými dětskými hvězdami. Super.cz

Známe hořký osud Majky z Gurunu: Manžel ji bil a znásilňoval, přišla o děti a propadla alkoholu

Jako malá mimozemšťanka Majka dovedla létat a chodit po vodě. Zázračný život dětské hvězdy Zuzany Pravňanské (44) skončil jednou pro vždy s kultovním seriálem Spadla z oblaků. Ten svého času bodoval nejen v tehdejším Československu, ale také v Norsku, SSSR, Německu, Maďarsku i ve Vietnamu.

S představitelkou malé Majky se život rozhodně nemazlil.  Nedokončila učňák, jako nezletilou ji znásilnil kamarád, potulovala se po ulici. V osmnácti se vdala. Myslela si, že jí začíná nejhezčí období v životě. Poprvé otěhotněla během svatební noci. Její manželství se proměnilo v horor plný vášnivých hádek, bitek a znásilnění. Poprvé ji muž zbil ještě jako těhotnou.

O svém životě se někdejší dětská hvězda rozpovídala v jednom z rozhovorů před sedmi lety: „Muž jednou přišel a zmlátil mě. První rána byla tak silná, že jsem odletěla na druhou stranu pokoje. Držela jsem si břicho, aby se nestalo nic dítěti. Potom to dělal znova a znova každý den.“ Narodily se jim dcery Zuzana a Klaudie a syn Števko. Peklo ale pokračovalo dál. „ Když mě poprvé znásilnil, šla jsem na policii,“ přiznala po letech.

O své děti Zuzana nakonec přišla. Manžel ji nejdřív připravil o nejstarší dceru Zuzanku. Zkrátka ji nevrátil. O pár let později si stejným způsobem z nemocnice odebral druhou dceru Klaudii. „Musela jsem ji nechat na vyšetření v nemocnici. A on mi ji z nemocnice ukradl. Sestřičky mu ji daly, když řekl, že je otec a bere si ji domů,“ líčila Zuzana. Rodiče manžela nebyli schopni děti vychovávat a nakonec obě dcery zůstaly v ústavu. „Nedali mi je. Vychovatelky tvrdily, že v ústavu jim bude lépe,“ vzpomínala.

Po čase, kdy se smířila s tím, že přišla o všechny své děti, se objevil další muž. Ten jí bohužel předčasně zemřel. Smutek začala Zuzana zahánět alkoholem, na kterém si vypěstovala závislost.  Nikdo neví, kde teď žije. Naposledy byla údajně viděna před pár lety v jednom čínském bistru, kde roznášela jídla. Zda se jí podařil návrat do normálního života, je ve hvězdách. 

Jiří Nedvídek , Super.cz


Časová osa článků