Scott Patterson si jednu scénu v Gilmorkách opravdu neužil.

Scott Patterson si jednu scénu v Gilmorkách opravdu neužil. Foto: Warner Bros/Courtesy Everett Collection

Zadek mu raději nechvalte: Připadal jsem si jako kus masa, říká Luke z Gilmorek o scéně, v níž se řešilo jeho pozadí

Scott Patterson si rozhodně neužívá, když se na něj pohlíží jako na sexuální objekt. Herec v podcastu I´m All In popsal, že se během jedné konkrétní scény v oblíbeném seriálu Gilmorova děvčata, v němž ztvárnil Luka Danese, cítil ponížený a objektivizovaný.

Šlo o scénu, v níž spravoval troubu v penzionu a Lorelai se Sookie zaujal jeho zadek v džínách. Dokonce i jeho postava za to kolegyním nakonec vynadala.

„Uvědomoval jsem si, že to nebylo OK, a rozhodně mi to nebylo příjemné. Vlastně jsem se spíš styděl,“ přiznal dnes již třiašedesátiletý herec, po kterém tehdy bláznily snad všechny divačky seriálu.

Od prvního polibku Luka a Lorelai v Gilmorkách uběhlo skoro 17 let: Jak na něj vzpomíná slavný herec?

„Rozčiluje mě, když se se mnou jedná jako s objektem. Je to znepokojující a nechutné. Ale musel jsem to vydržet celou dobu, co se scéna točila. Pořád to bylo jenom o zadku,“ nedržel se zpátky.

„Když se netočilo, seděli jsme a všichni stále mluvili jen o zadku. Byl to nejhorší moment, jaký jsem kdy na place zažil. Nemohl jsem se dočkat, až bude ten den u konce,“ postěžoval si.

Dokonce přímo zkritizoval tvůrkyni seriálu Amy Sherman-Palladino a jejího muže Daniela, autora epizody, že dali dohromady tak ponižující scénu.

„Nebyl jsem s tím pohodě. Nenáviděl jsem tu scénu, ale musel jsem ji točit, pořád a pořád dokola,“ dodal s tím, že je podle něj stejně nechutné a nevhodné, když ženy objektivizují muže, jako naopak.

8 věcí, které jste o Gilmorkách nevěděli: Sookie málem vypadala úplně jinak, Paris dopsali a Jess měl jasný účel

Ačkoliv zněl dost rozezleně, nebyl Scott pravděpodobně až tak naštvaný. Roli Luka totiž ztvárňoval v sedmi řadách Gilmorek v letech 2000-2007 a pak si ji ještě zopakoval v rebootu z roku 2016 s názvem Gilmorova děvčata: Rok v životě. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků