Zemřela Hana Zagorová.

Zemřela Hana Zagorová. Herminapress

Přátelé vzpomínají na Hanku Zagorovou: Puká mi srdce, odešla legenda, pláčou

V pátek odpoledne přišla velmi smutná zpráva o skonu zpěvačky Hany Zagorové (✝75). Bylo jí 75 let. Takto na ni vzpomínají její kolegové a přátelé.

Zpěváka Marka Ztraceného (37) s Hankou pojila nejen profesní vazba, ale i přátelství. Její odchod jej zdrtil. „Puká mi srdce, nemůžu mluvit,“ řekl Super.cz. „Odešla legenda, ale hlavně neuvěřitelný člověk s velkým srdcem. Moje spřízněná duše, která mi, jako jedna z malá rozuměla a ke které jsem vzhlížel! Hanička písnička. Zažili jsme velké věci... Tolik jsi pro mě znamenala a děkuju za vše, co jsi pro mě udělala. Nikdy nezapomenu,“ napsal na sociální síti.

Hudební svět pláče: Zemřela Hana Zagorová (✝75)

„Haničko, šťastnou cestu do nebe. Nikdy na to nejsme připravení. Nikdy tomu nechceme věřit. Hlavně když jde o někoho, kdo byl tak srdečný a milý. Kdo se tak rád smál a staral se o druhé. Nejednou jsem jí vylila mé srdce. Budeš nám chybět,“ napsala Marta Jandová (48).

„Je mi ohromně líto, že už paní Hance nepodám ruku a neřeknu jí, jak krásný psala texty. A že smekám před její dlouholetou kariérou, po kterou rozdávala z pódia tolik dobra. Jednou jsem jí napsal do živého vysílání na Instagram, a ona zareagovala, ze mě má taky ráda. Těšil jsem se, že si to řekneme osobně. Tak teď už chci jen nahoru vzkázat, že v písničkách tu bude s námi všemi dál, a že jí za ně moc děkujeme. A že budeme hrát jenom pro ni,“ napsal Super.cz Milan Peroutka (32), který se také objeví v muzikálu Biograf lásky s hity Hanky Zagorové.

Dnes slaví 30 let od svatby: Nádherné vyznání Štefana Margity manželce Haně Zagorové, která je stále v nemocnici

V Divadle Kalich, kde se zpěvačka objevila v muzikálu, ztvárnila roli v Jacku Rozparovači, doufali, že se Hana Zagorová zúčastní slavnostní premiéry muzikálu Biograf láska složeného z jejích hitů. Na výběru skladeb se ještě částečně podílela. "Nenacházíme slov, cítíme nekonečný smutek a lítost. Nemyslíme v těchto chvílích na divadlo, ale na pana Štefana Margitu a všechny pozůstalé. Vyjadřujeme jim upřímnou soustrast a přejeme hodně sil," píše jménem všech účinkujících mluvčí divadla Jaroslav Panenka.

Hana Zagorová na archivních záběrech

Super.cz

Na Haničku budu vzpomínat jen v dobrém, jsem moc rád, že jsem ji mohl potkat. Dělal jsem ji ve Tváři a byla to pro mě velká čest. Hanka je velká ikona a vynikala ve všem, co dělala. Strašně mě potěšilo, když si mě tenkrát v období pandemie pozvala na to její randíčko, které měla na Instagramu. Moc si toho vážím a jsem rád, že jsem ji mohl poznat. Byla hrozně milá, hodná a moc mě mrzí, co se stalo. Ale doufám, že se jí ulevilo a že jí je líp,“ svěřil se Super.cz zpěvák Martin Schreiner.

Super.cz


Časová osa článků