Dara Rolins

Dara Rolins Foto: Michaela Feureislová

Dara Rolins: Střídavá péče nepřichází v úvahu

Zpěvačka Dara Rolins (46) a její bývalý partner Matěj Homola (37) se už dohodli, kdo bude mít ve své péči jejich dcerku Lauru. Přestože Daru Homola ještě před několika týdny obviňoval, že Lauru unesla, dnes je vše jinak. Podle Rolins se s otcem její dcerky dohodli, že bude Laura v její péči.

„Čekají nás už jen formality, ale můžu říct, že jsme teď s Matějem v naprostém klidu a míru. O Lauru se oba vzorně staráme, když ji má on, volají mi a opačně. Vycházíme si maximálně vstříc,“ prozradila Rolins.

Ta se dokonce nemusí bát, že její dcerka bude muset pendlovat mezi dvěma domovy. S Homolou se totiž dohodli, že střídavá péče nepřichází v úvahu.

„Je to velmi citlivé a výsostně individuální téma. Dítě si bez ohledu na problémy, které řeší jeho rodiče, zaslouží mít mámu i tátu. Je potřeba to respektovat, citlivě s tím naložit. Nemstít se skrz dítě, neřešit si tak svoje prohry. Na druhou stranu si myslím, že dítě potřebuje zázemí, domov a jistotu. Ne přesouvat se každý týden s ruksáčkem na zádech z jedné adresy na druhou. Musí vědět, kam patří. V praxi to znamená, že mám Lauru ve výhradní péči já, ale Matěj s ní tráví stejně času jako já. Akorát že doma je u mámy,“ vysvětlila zpěvačka pro týdeník Story. 

Karen Mchitarjan , Super.cz


Časová osa článků