Lady Louise Windsor se navzdory urozenému původu práce nebojí...

Lady Louise Windsor se navzdory urozenému původu práce nebojí... Profimedia.cz

Vnučka královny Alžběty II. pracuje za minimální mzdu: Neuhodnete, co dívka dělá

Osmnáctiletá vnučka britské královny Alžběty II. (✝96) lady Louise Windsor si před nástupem na univerzitu sama vydělává. Sympatická blondýnka, která má čerstvě po maturitě a na škole vynikala výbornými studijními výsledky, nastoupila do zahradního centra, kde pracuje za minimální mzdu.

Lady Louise, jež je dcerou prince Edwarda a hraběnky z Wessexu Sophie, začala pracovat v zahradnictví od června - krátce poté, co odmaturovala. Několik dní v týdnu vypomáhá se vším, co je zapotřebí. Od obsluhy kas přes vítání zákazníků až po prořezávání a zalévání květin, a to vše za minimální mzdu, která činí 6,83 liber na hodinu.

Smutné tajemství šilhající družičky Williama a Kate: Málem zemřela při porodu

Královninu vnučku čeká nástup na Univerzitu St. Andrews ve Skotsku, kde bude studovat angličtinu. Na stejné univerzitě se přitom seznámil princ William se svou manželkou, tehdy ještě Kate Middleton.

Přestože dívka žije v paláci za 30 milionů liber, je prý mezi zaměstnanci velice oblíbená a vynachválit si ji nemohou ani zákazníci.

Vnučka královny Alžběty II. na Eurovizi? Britové objevili dvojnici princezny Beatrice

„Zdálo se, že ji i personál zbožňuje. Nestává se každý den, že kupujete begónie od královské rodiny,“ nechal se slyšet jeden zákazník a další se přidal: „Nemohl jsem uvěřit, že je to lady Louise, musel jsem se podívat ještě jednou.“

„Je to opravdu skromná a roztomilá mladá žena, která je zdvořilá a pozorná k zákazníkům. Vypadalo to, že ji ta práce baví. Nikdy by vás nenapadlo, že královninu vnučku uvidíte za pokladnou,“ dodal další překvapený nakupující. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků