Daveigh Chase

Daveigh Chase Profimedia.cz

Ze strašlivé Samary z Kruhu vyrostla nádherná blondýnka s častými problémy se zákonem

Ve věku pouhých 12 let ji klidně nazývali nejděsivější osobou světa. Není snad nikdo, kdo by neznal hrůzu nahánějící holčičku Samaru, která své oběti v legendárním hororu Kruh nejprve upozornila telefonátem, že za sedm dní zemřou, a pak je vylezla zamordovat z televize. A to dost děsivým způsobem.

Její představitelka Daveigh Chase už ale tak strašlivá není. Naopak. V jejích 32 letech je z ní půvabná blondýnka a bál by se jí málokdo. I když svatoušek také úplně nebyla.

Z děsivé holčičky z populárního hororu vyrostla kočka: Nahánět hrůzu bude ale divákům dál

Daveigh začala hollywoodskou kariéru dabingem, když propůjčila hlas postavě jménem Lilo v disneyovce Lilo a Stitch. Ještě před Kruhem se objevila také v psychologickém dramatu Donnie Darko, ale sláva přišla až s postavou dnes už kultovní Samary.

Za roli si vysloužila několik ocenění a žádnou větší už prakticky nikdy neměla. I když se potom objevila ještě v menších rolích ve filmech Yellow, Wild in Blue a dalších či seriálu Velká láska. Posledním jejím počinem byl pak snímek American Romance z roku 2016.

Ale jak už to u dětských hereckých hvězd bývá, ani Chase se v průběhu let nevyhnula opletačkám se zákonem.

Podívejte, jak po 43 letech vypadá hrůzostrašná holčička z Vymítače ďábla

V listopadu 2017 byla obviněna z krádeže auta, se kterým si vyjela na projížďku bez svolení majitele. 10 měsíců předtím byla zase zadržena poté, co údajně nechala umírajícího muže v autě před nemocnicí. K zatčení došlo, protože na ni byl vydán soudní příkaz pro přestupek. Muž v autě zemřel, podle všeho na předávkování, policie Daveigh ale z jeho smrti neobvinila. Herečka uvedla, že s dotyčným byla před jeho smrtí a snažila se ho jen dostat včas do nemocnice.

V roce 2019 byla znovu zatčena na základě obvinění z přestupku, a to pět měsíců poté, co ji chytli s drogami. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků