Nova ztratí v odcházejícím Davidu Vaníčkovi nejen schopného reportéra, ale i moderátora pořadu Střepiny

Nova ztratí v odcházejícím Davidu Vaníčkovi nejen schopného reportéra, ale i moderátora pořadu Střepiny Foto: Archiv TV Nova

Zemětřesení na Nově. Tyhle superhvězdy Televizních novin daly výpověď

Televize Nova možná přijde o své tři nejlepší reportéry. David Vaníček, Jiří Pánek a Pavel Šuba dnes podali výpověď ze zaměstnání. V průběhu dne se k výrazným tvářím Novy přidali reportéři Eva Myšíková a Tomáš Hauptvogel. Informaci potvrdil serveru DigiZone.cz nově jmenovaný ředitel zpravodajství a publicistiky Vladimír Mužík.

Odchod tří hvězd zpravodajství na Nově údajně přímo souvisí právě s pátečním jmenováním Mužíka, který doposud působil jako ředitel oddělení pro styk s veřejností. Po dvanáctiletém působení nahradil ve funkci Martina Ondráčka. Ve zpravodajství pod vedením nového ředitele dochází k řadě změn, se kterými odcházející reportéři nesouhlasí.

Nova zatím celou věc nekomentuje s odůvodněním, že se jedná o interní záležitost televize.

Snažili jsme se kontaktovat odcházející reportéry, ale žádný z nich zatím nechtěl věc komentovat. Zaměstnanci Novy podle všeho stále ctí pravidlo svého chlebodárce, které hlásá, že veškerá podstatná vyjádření musí projít přes tiskového mluvčího. Pokud se dozvíme další informace o zemětřesení na Nově, budeme vás okamžitě informovat. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků