Jak šel čas s oslavenkyní Meghan Markle...

Jak šel čas s oslavenkyní Meghan Markle... Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Meghan Markle slaví 41: Podívejte, kdy se z nenápadného děvčátka začala klubat nádherná labuť

Jednačtyřicáté narozeniny právě dnes slaví Meghan Markle (41) a navzdory údajně trochu napjatým vztahům jí jako první z královské rodiny poblahopřáli švagr a švagrová. William s Kate sdíleli její fotografii z červnových oslav královnina jubilea a připsali vzkaz: „Přejeme šťastné narozeniny vévodkyni ze Sussexu!“ Následně se přidal s podobně stručným přáním tchán Charles s chotí Camillou.

Jak bude letos bývalá hollywoodská herečka narozeniny trávit, se neví. Loňské kulatiny oslavila s manželem Harrym, jejich dvěma dětmi a nejbližšími na zahradní party u jejich domu v Kalifornii.

Připomeňme si tak alespoň, jak se z nenápadné holčičky, která se už v dětství nebála hlasitě projevit svůj názor, stala okouzlující dáma pyšnící se královským titulem.

Královna pozvala Harryho s Meghan a jejich dětmi do svého sídla ve Skotsku, ti ji ale prý nenavštíví

Možná jste netušili, že už v jedenácti letech Meghan a její spolužačka napsaly kosmetickému gigantu Procter & Gamble, aby genderově neutralizovali jejich reklamu na prostředek na mytí nádobí. Meghan považovala spot za sexistický a konkrétně se ohradila proti sloganu: „Rukavice jsou minulostí. Ženy bojují s mastnými hrnci a pánvemi s Ivory Clear.“ Společnost následně skutečně změnila znění reklamy a ženy nahradila výrazem lidé.

Meghan nevadila pouze genderová nevyváženost, ale pochopitelně i ta etnická. Jako dcera Afroameričanky a bělocha se setkávala někdy s nepochopením a odmítáním.

„Nebyla jsem dost černá pro černé role a dost bílá pro ty bílé,“ uvedla například Markle v minulosti. V seriálu Kravaťáci však získala jednu z hlavních rolí, která jí přinesla mezinárodní popularitu.

Na takový model může Kate zapomenout: Meghan Markle se odvázala v overalu odhalujícím dekolt i záda!

Její kontroverzní vystupování směrem ke královské rodině však rozděluje veřejnost na dva tábory. Jedni ji za odvahu opěvují, druzí ji už dávno zatratili. Především u Britů se oblibě zrovna moc netěší, mají pocit, že jim ‚odloudila‘ miláčka národa Harryho do Spojených států. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků