Alice Nellis představila svůj nejnovější snímek Buko. Super.cz

Do svého nejnovějšího filmu obsadila Alice Nellis milované zvíře: Někdy jsem bojovala sama se sebou

V její tvorbě se vždy v určité míře zrcadlí její život. V posledním filmu Alice Nellis s názvem Buko to platí dvojnásob. Režisérka do něj obsadila vlastního koně Láďu.

„Náš příběh je o starém, vysloužilém cirkusovém koni. Když člověk začne něco dělat s koňmi, tak tomu zároveň musí přizpůsobit svůj život. Tím, že otevřete nějaké dveře, tak se objeví nová témata,“ řekla Super.cz Nellis.

Simona Stašová prozradila, kam se její maminka Jiřina Bohdalová ukryla před aktuálními vedry

Podle scénáře musel filmový kůň v mnoha záběrech „hrát“ týrání a celkově náročné scény. Jak si s tímto úkolem poradila sama režisérka, která má ke zvířeti velmi blízký vztah?

„Někdy jsem bojovala sama se sebou. Samotné natáčení je strašně náročné. Láďa je ale natolik zvyklý na interakci s lidmi, že za celé natáčení začal být asi jen jednou protivný, což se projevuje tím, že nechce chodit. Pak stačilo, aby k němu přišel Marian (herec Marian Roden je v reálném životě trenérem Ládi - pozn. red.) a on se rozmyslel a pro nás ještě ten úkol udělal,“ usmívá se Alice.

Alice Nellis ukázala své děti: Pro tyhle roztomilé caparty natočila svou pohádku

Co bylo na natáčení nejnáročnější? „Byly to kaskadérské scény s koněm. Člověk na natáčení nemá neomezené množství času. Přivezli jsme si kaskadérské koně, kteří dokážou mnoho věcí udělat. Když jsme se za nimi museli s kamerou pohybovat s těžkou technikou a v náročném terénu, tak to pro nás bylo o fyzických silách. Tady to byla těžká fyzická práce pro celý štáb,“ vzpomíná na náročné momenty režisérka. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků