Princ George s otcem Williamem

Princ George s otcem Williamem Profimedia.cz

Kdepak Vaše královská Výsosti: Princ George oslovuje tátu Williama mnohem roztomileji

Pro většinu lidí je princ William (40) známý jednoduše jako Jeho královská Výsost nebo vévoda z Cambridge. Princ George (9) má pro něj ale o něco roztomilejší přezdívku. A ta nejspíš předčí i všechny jeho tituly.

Během návštěvy Leicesteru vévody a vévodkyně z Cambridge v roce 2018 jedna dáma z davu popsala reportérům, že jim Kate vyprávěla, jak děti hrály předchozího dne s otcem fotbal. „A pak se jedno z nich zeptalo, myslím, že to byl George, jestli taťka bude hrát i zítra,“ dodala dotyčná.

Bylo velmi nepravděpodobné, že by děti doma svého otce oslovovaly například Vaše královská Výsosti, výraz „pops“ neboli taťka ale fanoušky velmi rozněžnil. Williama si s takovou přezdívkou totiž spojí málokdo.

Princ George na finále Wimbledonu baví svět: Djokovič mu dal potěžkat pohár a takhle to dopadlo

George, který nedávno oslavil 9. narozeniny, si je s otcem velmi blízký. Nejen že se mu nesmírně podobá, ale je také třetí v pořadí s nárokem na trůn, takže ho rodiče už odmalička zapojují do královského dění.

A z vlastní iniciativy se už nyní věnuje charitě. Charlie Mayhew, generální ředitel nadace Tusk, která se stará o ochranu ohrožených druhů v Africe, uvedl, že George v průběhu pandemie zorganizoval charitativní prodej koláčků na podporu organizace. William je patronem Tusk od roku 2005.

Kromě toho po otci podědil i zájmy, jako je láska k fotbalu a tenisu. Nadšený je také do letectví, speciálně ho zajímají helikoptéry. Koneckonců William byl pátracím a záchranným kapitánem Královského letectva.

Brácho, brácho... Brity baví nejen rozdivočelý princ Louis, ale i reakce staršího George

Děti Kate a Williama mají pro otce více roztomilých přezdívek, které byly v průběhu let odhaleny. Charlotte ho například ve svém psaní nazvala „papa“. A rodiče dětem také neříkají pouze jmény.

Je známo, že například princezně Charlotte (7) William přezdívá "Mignonette", od francouzského "mignon", v překladu malý, sladký nebo roztomilý. Kate princezničce zase někdy říká Lottie. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků