Princ Harry s manželkou Meghan a jejich dětmi za královnou údajně nepřijedou.

Princ Harry s manželkou Meghan a jejich dětmi za královnou údajně nepřijedou. Profimedia.cz

Královna pozvala Harryho s Meghan a jejich dětmi do svého sídla ve Skotsku, ti ji ale prý nenavštíví

Královna Alžběta II. (96) pozvala během letních prázdnin na návštěvu do svého sídla ve Skotsku vnuka Harryho (38) s manželkou Meghan (41) i jejich dětmi. Ti ale podle informací britských médií za královnou nepřijedou.

Její Veličenstvo královna odcestovala na léto z Windsoru do svého skotského panství Balmoral, kde hodlá zůstat ještě celý srpen a září. Na soukromou návštěvu pozvala Harryho s Meghan, jejich tříletého syna Archieho i roční Lilibet.

A je to tady! Meghan s Harrym se po dlouhé době setkali se členy královské rodiny. Jak to dopadlo?

Chtěla s nimi prý strávit nějaký čas bez ostatních členů královské rodiny jako je například jeho bratr William s chotí Kate či princ Charles s Camillou. Během červnových oslav jejího diamantového jubilea s nimi totiž měla možnost strávit jen zhruba patnáct minut. Její program byl natolik nabitý, že více času v harmonogramu nenašla. Bylo to přitom poprvé, co viděla svou pravnučku Lilibet, jež nese jméno po ní.

Narozeniny královny Alžběty II.: Přání mezi „neskutečnou arogancí“ prince Harryho

Královna údajně požádala svůj personál, aby vše na jejich návštěvu připravili, Sussexové ale navzdory pozvání nepřijedou. Naposledy se přitom v panství Balmoral objevili v roce 2018. V následujících několika měsících návštěvu sídla prý neplánují. Podle některých zdrojů by rodina chtěla zůstat ve Spojených státech do doby, než budou vydány Harryho memoáry. Bližší informace ale prozatím známy nejsou. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků