Brendan Fraser šokuje svou proměnou.

Brendan Fraser šokuje svou proměnou. Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Tomu se říká velký návrat k filmu: Sexy herec z devadesátek šokuje proměnou v téměř třistakilového cvalíka

V 90. letech byl hojně obsazovaným a také obletovaným hercem. Brendana Frasera (53) si můžete pamatovat například z filmů Král džungle, Mumie a Mumie se vrací. Přestože točí nepřetržitě, z povědomí diváků se ale v posledních letech trochu ztratil.

Nyní se nicméně vrací v plné síle, a sice v dramatu The Whale Darrena Aronofskyho. Proto se proměnil v obézního chlapíka vážícího téměř 300 kilo. Svalnatého George z džungle byste v něm rozhodně nepoznali.

Když režisér zveřejnil fotografii z filmu, na níž je zachyceno, jak v něm bude Fraser vypadat, fanoušci jen zalapali po dechu.

Kam zmizel George z džungle? Slavný herec se na vrcholu kariéry stáhl do ústraní. Za sebou má operace i rozvod

Snímek, pro který herce pochopitelně vycpali-i když je pravdou, že v posledních letech nabral-je adaptací stejnojmenné hry z roku 2012 od Samuela D. Huntera. Pojednává o obézním muži a jeho strastech, včetně pochroumaného vztahu s náctiletou dcerou. Film by měl být uveden v září na Benátském filmovém festivalu, datum uvedení do kin však zatím nebylo oznámeno.

„Bude to něco, co jste ještě neviděli,“ sdělil Fraser o filmu pro Unilad. Kostýmy jsou rozsáhlé a těžkopádné. Je to rozhodně na míle vzdálené čemukoliv, co jsem doposud dělal. Ale nemylte se, moc dobře vím, že to zanechá dojem,“ nechal se slyšet.

Frasera obsadili do hlavní role po téměř 10 letech, naposledy to bylo v nepříliš úspěšném Útěku na svobodu z roku 2013.

7 nejdokonalejších filmových proměn: Tito herci kvůli roli zestárli o desítky let

A comeback si docela užívá. Těšit se na něj letos můžeme také v komiksovce od DC s názvem Batgirl, hojně očekávaném Scorseseho dramatu Killers of the Flower Moon s DiCapriem, De Nirem a dalšími hvězdami, a v neposlední řadě v česko-americkém dramatu Dimenze Dalibora Stacha. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků