David Švehlík

David Švehlík Česká televize

Zarostlého pána hor vystřídá pořádný štramák: Takhle vypadá po 48 letech nový Krakonoš v podání Davida Švehlíka

Po 48 letech od odvysílání Krkonošských pohádek se oblíbený vládce hor vrací na obrazovku. Tentokrát ale v novém kabátě. Režisér Peter Bebjak se totiž pustil do natáčení nové vánoční pohádky Krakonošovo tajemství.

V premiéře nový snímek představí Česká televize v průběhu letošních vánočních svátků. A diváci se vedle humoru, napětí a lásky mohou těšit na zcela nového Krakonoše. Původně ztvárnil vládce hor herec František Peterka. Tentokrát se v roli představí David Švehlík a z oblíbené pohádkové postavy se stal mnohem větší fešák.

Jaroslav Satoranský stále myslí na milovanou ženu. Bojovala s rakovinou a herec se o ni staral do posledních chvil

„Krakonoš byl pro mé dětství zcela zásadním hrdinou díky Františku Peterkovi a Krkonošským pohádkám. V té naší je ale postava pána hor jiná a rovnou mohu slíbit jisté překvapení. Pro mne je poctou zahrát si v pohádce. Obzvláště pak, když je jako tato dobře napsaná, má dobré obsazení a výborného režiséra. Jsem velký milovník Krkonoš, takže tím větší mám z role radost,“ svěřil se představitel Krakonoše David Švehlík.

Pohádkový Krakonoš se chtěl stát profesionálním vzpěračem. Urostlému herci ale cikánka předpověděla jiný osud

Režisér Peter Bebjak má za sebou již první natáčecí den a během července a srpna se vypraví do dalších krajů Česka. Štáb se objeví v Příchovicích na pomezí Jizerských hor a Krkonoš, v jeskyních v okolí Blanska, ve skanzenu Veselý kopec a v Úštěku. Pro pohádkový zámek Hůrka, v němž se odehrává velká část děje, využili tvůrci lokace hradů Kost a Sovinec a zámků Hrádek u Nechanic a Doudleby nad Orlicí.

Mezi herci nebudou vedle Davida Švehlíka chybět také Jakub Prachař, Ondřej Sokol, Jan Nedbal, Leona Skleničková nebo třeba Martin Huba. 

Eliška Vinterová , Super.cz


Časová osa článků