Meryl Streep je majitelkou třetího Oscara. Tentokrát za snímek Železná Lady.

Meryl Streep je majitelkou třetího Oscara. Tentokrát za snímek Železná Lady. Profimedia.cz

Meryl Streep očarovala Oscary ve zlaté róbě. Sošku získala již potřetí!

Letošní slavnostní předávání Oscarů, které se konalo v noci na pondělí, ovládlo několik filmů, které si mezi sebe rozdělily cenné sošky americké Akademie filmového umění a věd. Nejúspěšnější pak byly snímky Hugo a favorizovaný černobílý Umělec. Královnou večera se však jednoznačně stala herečka Meryl Streep (62), která se na slavnostní galavečer dostavila ve zlaté róbě a získala svého již třetího Oscara.

Streep se stala nejlepší herečkou v hlavní roli za snímek Železná Lady, kde ztvárnila bývalou britskou premiérku Margaret Thatcher. Sama si byla přitom vědoma, že si mnoho lidí přálo, aby se majitelkou Oscara stala jiná herečka, a tak v děkovné řeči ironicky prohodila: „Když řekli mé jméno, měla jsem pocit, jako bych slyšela, jak půlka Ameriky říká: Ale ne, zase ona!“

Rodačka z New Jersey má na svém kontě již osm Zlatých glóbů a 26 nominací. Rovněž má za sebou rovných 17 nominací na Oscary, z nichž si nyní odnesla třetího. Svou první cenu filmové akademie získala za snímek Kramerová vs. Kramer z roku 1979, druhou pak přesně před dvaceti lety za hlavní roli ve filmu Sophiina volba. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků