Kevin Costner se díky seriálu Yellowstone topí v milionech.

Kevin Costner se díky seriálu Yellowstone topí v milionech. Profimedia.cz

Honoráře seriálových herců a hereček odtajněny: Costnerovi platí přes 30 milionů za epizodu! Jak jsou na tom další?

Stále častěji je vidět velké hollywoodské hvězdy zapojovat se do televizních projektů. Seriály nejsou totiž vůbec špatným příjmem, když vezmeme v potaz, že si většina z aktérů přijde na milion dolarů za epizodu. Desetidílná série tak vůbec nezní jako špatný nápad.

Především streamovací sítě se do toho v poslední době opřely a produkují kvalitní seriály s tzv. áčkovými herci a herečkami jako na běžícím pásu. Honorář milion dolarů za díl si ale schovávají jen pro ty nejlepší.

Za všechny lze jmenovat Willa Ferrella a Paula Rudda ve Cvokaři od vedle (Apple TV+), Michaela Keatona v Absťáku (Hulu a Disney+), Kevina Costnera v televizním seriálu Yellowstone a Harrisona Forda a Helen Mirren v jeho prequelu 1923 (Paramount+) nebo Sylvestera Stallona v Tulsa King (Paramount+).

Kdo je nejbohatší hvězda Harryho Pottera a kolik hercům filmy vydělaly? Skřeti z Gringottovy banky by se divili

Menší hvězdy se ale musí spokojit se skromnějšími honoráři, obzvlášť pokud se upíší do projektu menší streamovací sítě, jako je tomu v případě Peta Davidsona a jeho připravovaného projektu Bupkis (Peacock) nebo Natashy Lyonne v Poker Face (Peacock).

Pak také existují seriály, do kterých tvůrci nepotřebují obsazovat velké hvězdy, protože jsou dostatečně velké samy o sobě. Místo tučných šeků aktérům tak mohou investovat například do speciálních efektů a představit světu nové herecké tváře.

Tak je to v případě Stranger Things (Netflix), hojně očekávaného prequelu Hry o trůny s názvem Rod draka, jenž uvede HBO 21. srpna, dále také u seriálu Pán prstenů: Prsteny moci, který se očekává od 2. září na Amazon Prime nebo také u Bridgertonových (Netflix).

Hit, který vydala před 37 lety, teď zpěvačce vydělává balíky peněz: Může za to populární seriál, co trhá rekordy

Zdá se, že v nenávratnu je trend 90. let a přelomu tisíciletí, kdy se seriálovým hercům vyplácelo "pouhých" 150 tisíc dolarů za díl. Podle všeho pod 200 tisíc dnes žádný herec nejde. V galerii se podívejte, jaké balíky peněz inkasují přední seriáloví herci a herečky. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků