Pavel Šimčík

Pavel Šimčík Profimedia.cz

Hvězda Dejvického divadla kazí Janžurovou. Proč ji nutí mluvit sprostě?

Již více než dvě desítky let je Pavel Šimčík stálicí Dejvického divadla. Sám herec, který často o sobě říká, že rád běhá, vložil útěk i do své postavy v nové komedii Velká premiéra v režii Miroslava Krobota, kde hraje hlavní roli. Uteče totiž před problémy v Praze do Olomouce, kde žije jeho babička v podání herecké legendy Ivy Janžurové. (81) Ta trpí Tourettovým syndromem, a právě sprostá slova, která její postava říká, vytěžili filmaři na maximum.

Iva Janžurová zažila horkou chvilku, když sledovala představení své dcery Sabiny: Jak to dopadlo?

Iva se všechna ta sprostá slova snažila inovovat, aby jí seděla do pusy a scény, kde tak mluví, tak myslím žádná nebyla vystřižená, protože ta kamera chtěla vidět, jak kouzelně si s tím paní Janžurová poradí,“ svěřil se Pavel Šimčík Super.cz.

V této komedii mohla Iva Janžurová poprvé ukázat své krásně dlouhé vlasy. Měla je až do pasu

Filmaři chtěli také poukázat na to, že není dobré zavírat oči před tímto onemocněním. „Ta postava babičky je natolik vděčná a kouzelná, že zavírat oči před lidmi, kteří trpí tímto syndromem, by bylo trošku jako strkat hlavu do písku. Paní Janžurová je odvážná herečka, která k tomu přistoupila naprosto s grácií a velkolepě,“ doplnil herec během premiéry.

Mnoho diváků tak role Ivy Janžurová jistě šokuje a překvapí, ale i o tom je herectví. V této nové komedii v dalších rolích uvidíte Ivu Pazderkovou (42), Jenovéfu Bokovou (30), Jakuba Žáčka a Kláru Melíškovou (50). 

Ondřej Kočí , Super.cz


Časová osa článků