Zdeněk Maryška Super.cz

Oblíbený herec a dabér se rozhodl najít společnou řeč se zeťákem. Nemá to jednoduché

Majitel charismatického hlasu Zdeněk Maryška, který nadaboval desítky seriálů a filmů, má před sebou velkou výzvu. Chce si lépe popovídat s manželem své dcery, a tak se učí další cizí jazyk.

„Vzala si Portugalce a žijí tady, jejich děti mluví portugalsky, anglicky i česky. Zkouším se učit portugalsky, abych se zeťákem lépe mluvil, ale je to pro mě těžké, protože jsem prostě orientován na tu anglosaskou větev,“ svěřil se herec Super.cz.

Charizmatický český herec do toho pětkrát praštil. S tou už vydržím, říká o poslední manželce

A není se čemu divit, přesně před čtyřiceti lety odešel do USA s manželkou Miriam Vránovou, o dvacet let mladší sestrou herečky Gabriely Vránové. O dobrodružství nouze nebyla. Pracovali v Kalifornii v rezidenci jednoho multimilionáře. Nikdy ho ale nenapadlo, že by mohl zkusit herecké štěstí v Los Angeles.

Ne, do Hollywoodu určitě ne, ale byl jsem pak v angažmá v Chicagu v Goodman Theatre, celkem tři a půl měsíce. Tam angažmá trvá tak dlouho, jak hrajete tu danou hru," dodává.

Nikdy není pozdě: Český seriálový herec se v 68 letech oženil na Jadranu

Herec se teď chystá pobavit české diváky, od podzimu bude k vidění v komedii Na Vánoce budu gay v pražském Divadle Metro. A kdo ví, třeba už v dalším rozhovoru bude mluvit plynně portugalsky... 

Ondřej Kočí , Super.cz


Časová osa článků