Módní návrhář přišel o velkou přítelkyni.

Módní návrhář přišel o velkou přítelkyni. Foto: archiv O. Laffity

Málokdo si byl se zesnulou Ivanou Trumpovou tak blízký jako Osmany Laffita: Věděl jsem, že má zdravotní problémy

Byla součástí české společenské scény do počátku sedmdesátých let do doby své emigrace. Ivana Trumpová (✝73) si vytvořila pevné přátelské vztahy v rodné České republice i po revoluci. Asi nejpevnější vazbu navázala s návrhářem kubánského původu Osmanym Laffitou (57). Ten rodačku ze Zlína, která se po letech stala součástí americké smetánky, nejdříve oblékal, poté se z nich stali přátelé.

Lásky Ivany Trumpové: Kdo ji okouzlil po Donaldovi? Měla slabost pro živočišné Italy

„Na Ivanu mám krásné vzpomínky. Potkali jsme se v roce 2002 v Paříži na mé módní přehlídce v "Ecole des Beaux Arts". Musím se přiznat, že jsem byl před naším prvním setkáním poměrně nervózní, ale dopadlo to skvěle. Líbily se jí moje kolekce a měli jsme se rádi. Ukázalo se, že to byl začátek velkého přátelství,“ říká známý designér, který bývalou manželku budoucího amerického prezidenta navštěvoval každý rok na její narozeninové oslavě v St. Tropez a nikdy nevynechali setkání během jejích návštěv v Praze.

Měli se k sobě jako bývalé lásky: Exmanželka prezidenta USA Ivana Trump se potkala s Gottem!

A kdy měl Osmany paní Ivanu šanci vidět naposledy? „Bohužel naše poslední setkání bylo před dvěma lety kvůli omezením souvisejícím s pandemií koronaviru,“ uvedl Osmany, který svou přítelkyni obdivoval i po pracovní rovině. „Byla pro mě také obchodní ikonou a propagovala dobré jméno České republiky ve světě. Byla prosperujícím motorem za Trumpova impéria.“

Ivanu Trumpovou (✝73) našli ležet pod schody: Co se stalo a jak trávila své poslední dny?

Včerejší večer byl pro Laffitu obzvlášť smutný. „Zpráva o její smrti pro mě byla hrozným šokem. Věděl jsem, že má nějaké zdravotní problémy, ale nečekal jsem, že to takto dopadne. Byla velmi tvrdá v podnikání, ale nesmírně zábavná v životě. Užívala si života a svých přátel,“ dodává v exkluzivním rozhovoru pro Super.cz Osmany Laffita. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků