Kvůli Töpferovi prý z Vinohrad odchází Kolářová i Šťastný.

Kvůli Töpferovi prý z Vinohrad odchází Kolářová i Šťastný. Foto: www.hermina, Michaela Feuereislová

Zemětřesení kvůli Töpferovi: Z vinohradského divadla odchází Kolářová i Šťastný

Jmenování herce Tomáše Töpfera novým ředitelem vinohradské divadelní scény rozdělilo tamní ansámbl na dva tábory. Zatímco ten první vítá kamaráda, druhý kroutí nevěřícně hlavou nad výběrem odborné komise a vážně uvažuje o odchodu. Podle našich informací jsou už jednou nohou venku prakticky již inventární hvězda Ladislav Frej (80), Daniela Kolářová (65) a Jan Šťastný (55). A další budou následovat.

Pokud Kolářová skutečně odejde, dojde k tomu rovných 41 let po jejím nástupu do angažmá. Ji i její kolegy prý rozlítilo jak jméno nového šéfa, tak jeho první kroky ve funkci, na které nemá právo. Töpfer totiž nechal již nyní zrušit přípravy nového divadelního představení Amadeus, i když oficiálně se vedení divadla ujme až v září. Ladislav Frej ho dokonce veřejně označil za burana. Vyjádření Kolářové a Šťastného, jenž coby hlavní hvězda Amadea po jeho zrušení přišel možná o životní roli, se nepodařilo získat, podle našich zpráv ale skutečně pod novým vedením spolu s Frejem, Veronikou Žilkovou a Martinem Stropnickým už nebudou chtít dál působit. A další známá jména – v divadle mimochodem působí i Dagmar Havlová nebo Hana Maciuchová – budou jistě na seznamu odpadlíků přibývat.

Jen legenda tamní scény Jiřina Jirásková se ukazuje jako „držák“. „Odborná komise snad vybrala toho nejlepšího. Neumím to posoudit. Každopádně mi je jednaosmdesát, v divadle jsem dvaašedesát let, nemám důvod odcházet,“ řekla nám obdivovaná herečka. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků