Michelle Heaton a její děti Faith a AJ

Michelle Heaton a její děti Faith a AJ Profimedia.cz

Řekněte maminkám, ať nenosí prosecco: Zpěvačka, která bojuje s alkoholismem, popsala, jak vnímají závislost její děti

Zpěvačka Michelle Heaton (42) slaví velký úspěch. Loni v dubnu se odebrala do protialkoholní léčebny a aktuálně je 14 měsíců čistá. V novém rozhovoru popsala, jak vnímají její závislost dcera Faith (10) a syn AJ (8), které má s manželem Hughem Hanleym.

Dětem doma vysvětlili, že je maminka „alergická“ na alkohol. „Zjistila jsem, že Faith řekla kamarádkám, ať vzkážou svým matkám, aby na příští sraz na hřišti přinesly kávu místo prosecca,“ popsala bývalá členka kapely Liberty X pro deník The Sun.

„Přimělo mě to se zamyslet, kolik toho se mnou asi zkusila. Děti vědí, že je maminka alergická na alkohol a je jí z něj velmi špatně. Věděly, že jsem musela na chvíli pryč, abych zase byla v pořádku,“ popsala odloučení v době léčení.

Zpěvačka bojuje se závislostí na drogách a alkoholu: Snímek z doby, kdy na tom byla nejhůř, fanoušky šokoval

Faith na maminku dává velký pozor, dokonce i v supermarketu ji varuje, aby nechodila do uličky s alkoholem.

Michelle hovoří o své závislosti otevřeně. K alkoholu přilnula, když se u ní po hysterektomii a dvojité mastektomii spustila předčasná menopauza. Tři roky se neobešla jediný den bez pití - zvládla vytáhnout i dvě láhve vína a jednu láhev vodky za den - dokud se neodebrala do léčebny. Po čtyřtýdenním programu se zaregistrovala u Anonymních alkoholiků a jejich meetingy navštěvuje dodnes.

Alkohol jí prý nechybí. „Nepostrádám ho. Jsem teď šťastná a volná. Tolik let jsem se za něco trestala, nevím, proč jsem nedokázala přestat,“ doplnila. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků