R. Kelly

R. Kelly Profimedia.cz

Zpěvačka se zastala odsouzeného R. Kellyho, se kterým se zasnoubila: V minulosti přitom tvrdila, že byla jeho obětí

Zpěváka R. Kellyho (55) na konci června odsoudili ke 30 letům vězení, byl shledán vinným v kauze zneužívání žen a nezletilých. Jedna z jeho údajných obětí, zpěvačka Joycelyn Savage (26), se hudebníka nyní zastala v otevřeném dopise soudci, v němž mimo jiné tvrdí, že jsou zasnoubení.

„Jmenuji se Joycelyn Savage, jsem snoubenkou Roberta Kellyho,“ stojí v dopise, který dostal k nahlédnutí web E! News.

Z dopisu vyplývá, že ho psala před vynesením rozsudku a zpěváka v něm hájila. „Chci vysvětlit soudu, že nejsem oběť, jak mě vykreslili. Máme s Robertem silné pouto a hluboce se milujeme. Robert není zrůda, za jakou ho považujete. Je velmi něžný, hodný a pozorný.“

Spadla klec. Zpěváka hitu I Believe I Can Fly poslali na 30 let do vězení za sexuální zločiny

„To, co se o něm a o mně a dalších dívkách říká, vůbec není pravda. Láme mi srdce, že někdo tvrdí, že jsem oběť,“ píše v dopise. „Jsem dospělá žena a zvládnu mluvit sama za sebe, proto také píši tento dopis,“ dodala s tím, že je Kelly skvělý muž s velkým srdcem a měl by být doma se svými milovanými.

Hojně medializovaný proces s Kellym skončil loni v září. Soud vyslechl mnoho svědků, respektive svědkyň, které vypověděly, že je zpěvák lákal k sobě pod příslibem hudební kariéry a poté je zneužíval, když byly nezletilé. Obvinění se týkala let 1992-2017.

Ačkoliv Kelly obvinění odmítl, 29. června ho odsoudili ke 30 letům vězení. Bylo to zhruba dva týdny poté, co soud obdržel dopis Joycelyn.

Slavnou hollywoodskou herečku s manželem obvinili ze sexuálního zneužívání nezletilých dívek

Je při nejmenším zvláštní, že se Joycelyn zpěváka takto zastala, vzhledem k tomu, že v minulosti vystoupila proti němu. Vyprávěla o překážkách a zneužívání, kterým čelila ve vztahu s Kellym. Tvrdila, že ji Kelly ovládal, například jí nařídil, aby mu říkala „tati“ nebo „pane“, a vyhrožoval jí, že když ho nebude poslouchat, ukončí její kariéru. Nazvala ho zrůdou, se kterou otěhotněla, a byla nucená podstoupit potrat v jeho domě. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků