Lucie Bílá adoptovala šest dětí

16. prosince 2010 13:27, Praha

Třináctinásobná Slavice Lucie Bílá (44) vydělává milióny a umí je i dobře investovat. A to nejen do akcií, ale i do budoucnosti nezaopatřených a potřebných dětí. Novinkám se svěřila, že za celou svou kariéru adoptovala šest dětí, kterým měsíčně posílá nemalý obnos. Po nedávném úmrtí jednoho z nich se nyní stará alespoň o zbylých pět.

„Mám dvě africké děti, tři mentálně postižené z pražské Oázy a k tomu podporuji talentovanou stepařku Kačenku z Talentu. Ta má teď obrovský úspěch ve finále ve velké soutěži v zahraničí. Všechny podporuji finančně, a to měsíčními pravidelnými splátkami,“ prozradila na sebe Bílá.

A měsíční renta není jediným způsobem, jak Lucie své svěřence podporuje. Již dospělé Kláře Königové z Oázy, kterou ale Bílá považuje za jedno ze svých dětí, například darovala šaty na zásnuby. A Kláru, Bronislava Zemka i Martina Pokorného angažovala v divadle Ta Fantastika ve svém pořadu.

Bílá už ale poznala i temnou stránku. V březnu 2010 totiž Martin Pokorný, který byl od roku 1992 členem baletního oddělení Studia Oáza a vystupoval v mnoha divadlech, zemřel.

Mezi její svěřence patří i dvě africké děti, a to třináctiletá Aissatou Lamarana Barry a šestnáctiletá Nondo Camara, které adoptovala v roce 2004. Obě děti pochází z velmi chudých rodin a Bílá je podporuje v jejich studiu.

Karen Mchitarjan