Tanja je pořád sexy.

Tanja je pořád sexy. Foto: top VIP

Hvězda osmdesátek, sexy samice Tanja, snad zastavila čas. Nevypadá famózně?

Rocková princezna druhé poloviny osmdesátých let Tanja, které tenkrát létal nad hlavou rokenrol, se loni odstěhovala do Řecka za novou láskou. Nyní ovšem balí kufry a hlásí návrat! „Pozor, neutíkám z Řecka kvůli finanční krizi, která je tu už trošku znát, pár obchůdků se zavírá, nebo mění majitele, ale lidé se baví pořád stejně a jsou stejně milí," svěřila zpěvačka.

"Mám pocit, že finanční krize je tu spíše otázkou politiků jako ve většině zemí, protože tu všechno normálně funguje, skoro nikdo ji neřeší a jen o ní stále čtu na českých internetových portálech. Dál budu žít u přítele v Řecku a domů nyní přijedu jen na návštěvu, abych zazpívala v pořadu To byl náš hit na TV Barrandov,“ usmívá se stále velmi sexy Tanja.

Tanja byla v letech 1989 a 1990 třetí ve Zlatém slavíku a patřila mezi naše nejkrásnější zpěvačky. To už ale chodila s šéfem skupiny Citron Radimem Pařízkem, kterému porodila dceru Nikolu, poté se za něj provdala a víc než zpívání se věnovala rodině. I když po čase skončilo muzikantské manželství rozvodem a Tanja se i s dcerou přestěhovala z Ostravy za přítelem do Kamenice u Prahy, opět se věnovala především rodinnému životu. Ten se jí ale po šestnácti letech zhroutil a novou lásku našla až v Řecku.

Ozval se jí dávný přítel, který už pár let působí v Řecku jako sportovní fyzioterapeut u prvoligového fotbalového mužstva a když se po letech setkali, přeskočila jiskra. Tanja spálila mosty a ze dne na den se přestěhovala za mužem svého srdce do Řecka.

„Žijeme v městě Xanthi, které má přibližně padesát tisíc obyvatel a leží asi dvacet minut od moře. Je tady poklidný život a rozdíl mezi českou a řeckou mentalitou je především v tom, že Řekové jsou velice pohostinní, přátelští a srdeční. Moc rádi se baví a na rozdíl od Čechů v sobě nemají negativismus. A když se jim něco nelíbí, vyrazí do ulic a dají svůj názor znát a pouze o tom jen nediskutují,“ přiznává Tanja, která stejně jako její kolegyně Helena Zeťová nedá na Řeky dopustit.

„Vždycky jsem se soustředila na rodinu a partnera, tedy na privátní život, a neřešila kariéru, takže se stalo, že jsem sice byla pár let hodně známá a slavná, ale pro udržení popularity jsem nic nedělala, a než jsem si to uvědomila, bylo všechno dávno pryč. A teď v podstatě začínám úplně znovu, což je velmi těžké,“ přiznává Tanja.

Přestože žije s přítelem v Řecku, rozhodla se pro pěvecký comeback doma. „Jsem Češka, chci zpívat česky pro své domácí publikum, a proto nezpívám v Řecku, ale vracím se domů,“ říká Tanja. Rockovou kapelu složenou z mladých kluků má na Moravě a je připravená létat domů na koncerty a vystoupení i několikrát do měsíce.

„V Praze studuje dvě vysoké školy moje jednadvacetiletá dcera Nikola a na Moravě mám spoustu příbuzných, takže i když žiju v Řecku, stejně za rodinou často létám. S kapelou už máme připravený koncertní program, ve kterém zpívám nejen své největší hity jako Nad hlavou létá rokenrol nebo duet Kam jen jdou lásky mé, který jsem kdysi nazpívala s Láďou Křížkem, tak především nové písničky, které vyjdou na podzim na mém novém cédéčku,“ prozrazuje Tanja, která do Prahy přilétá v neděli.

V úspěšné pěvecké show To byl náš hit na TV Barrandov vystoupí Tanja již nyní, v pondělí 27. února, v kole, které bude věnováno rockovým baladám. Nezazpívá ovšem žádný svůj starý hit, ale písničku Hey, Jude z repertoáru legendárních Beatles, kterou u nás proslavila koncem šedesátých let Marta Kubišová.

„Zazpívám českou verzi Marty Kubišové. Bude to vlastně poprvé, co budu zpívat cover verzi, protože jsem vždycky zpívala jen původní písničky, tak z toho mám trochu trému. Navíc budu zpívat po hodně letech s orchestrem a ještě k tomu živý přenos a živé zpívání, žádný playback," obává se zpěvačka. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků