Beata Rajská Super.cz

Drogy a volná láska: Beata Rajská čerpala inspiraci u hippies. Popsala vlastní zkušenosti

Tématem letošní kolekce, kterou návrhářka Beata Rajská (59) uvedla na karlovarském filmovém festivalu, kde mívá tradičně přehlídku, bylo sladké období hippie, jemuž vévodila volná láska a také omamné látky. Tomu návrhářka nikdy neholdovala, ale inspirovala ji móda doby.

"Sice jste mohli vidět i vzor houbiček, ale moje maximum byl koláček na párty, ve kterém byla marihuana, což jsem se dozvěděla až poté, co jsem ho snědla. Rychle jsem mazala domů," vyprávěla nám. "Já v době hippies začala chodit na střední školu, takže nás opravdu inspirovala jen ta móda. Ani zastáncem volné lásky nejsem," upřesnila.

Takhle jste bývalou první dámu ještě neviděli. Dagmar Havlová dorazila na hippie akci ve Varech i s peřím ve vlasech

Kromě módy ji baví i šedesátková hudba, ta také zazněla během přehlídky, kdy i moderátor Petr Salava musel obléknout hippie model. "Je těžké dát na přehlídku skladby, které jsou notoricky známé, ale myslím, že diváky to zvedalo ze židlí," smála se Beata, která nám v našem videu vyprávěla i to, že se modelky o její šaty v zákulisí málem popraly. A to i o ty nejodvážnější. "Místy jsme se dostávaly až do konfliktu, každá chtěla všechno a pak si to na mole užívaly," uzavřela. 

Gabriela Wolfová , Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků