Bára Nesvadbová

Bára Nesvadbová Foto: Martin Šebesta

Bára Nesvadbová doufá, že se v Česku brzy schválí manželství pro všechny. Jaké k tomu má důvody?

Oblíbená autorka Bára Nesvadbová (47) se často snaží pomáhat potřebným a velmi ji trápí nespravedlivé rozdělení společnosti. Díky své činnosti by ráda pomohla prolomit ledy u těch, kteří novou dobu berou jako tabu: „Jsem matka a u své dcery vidím, že její generace už rodinu nevnímá jako muže a ženu. Ti lidé jsou otevření. I já jsem velmi liberální a jsem přesvědčená o tom, že když dvě ženy nebo dva muži vychovávají dítě, tak mají právo na to, že pokud se jedné nebo jednomu něco stane, tak ta druhá nebo ten druhý, může být dál s dítětem.“ Svěřila se Bára Super.cz.

Nepodepisuje pouze své knihy. Bára Nesvadbová rozdala vysvědčení ukrajinským uprchlíkům

Proto se také zapojila do projektu Jsem žena, jsem Evropa, který vynesl několik desítek tisíc korun, které poputují potřebným. Bára je přesvědčená i o tom, že ženy by měly být ve vysoké politice, a to především z jednoho důvodu: „Kdyby ženy byly ve vedení státu, tak by nebyly války. Holky, co jednou porodí, tak by rozhodně nezabíjely,“ uvedla spisovatelka k aktuálnímu dění ve světě.

Do očí se jí opět nikdo nedíval. Bára Nesvadbová nechala vyniknout své ženské tvary v přiléhavé sněhobílé róbě

Její dcera Bibiana nedávno odmaturovala a spisovatelka je ráda, že zkoušku z dospělosti oslavila tak, že uvedla na scénu Divadla Inspirace hru s názvem Girls Like That, která je napsána na téma ženy ve společnosti. Ačkoliv je Bára zamilovaná, na veřejnosti se tentokrát objevila bez svého partnera: „Tak tohle je pracovní záležitost, ale máte pravdu, že přes veškerou rovnoprávnost bych si jako žena, nešla sama sednout do baru,“ dodala se smíchem pro Super.cz Bára Nesvadbová. 

Ondřej Kočí , Super.cz


Časová osa článků