RockOpera Praha se dala dohromady s režisérem Nabarveného ptáčete. Vydali videoklip Ámen

RockOpera Praha představila nový videoklip ke skladbě Ámen z rockové opery Maria Madonna. Ten vznikl ve spolupráci s režisérem Václavem Marhoulem, který v něm svolil použít záběry ze svého oceňovaného filmu Nabarvené ptáče.
Milan Steigerwald, Václav Marhoul, Pavla Forest, Marie Steigerwaldová

Milan Steigerwald, Václav Marhoul, Pavla Forest, Marie Steigerwaldová Foto: Libor Nedvídek

Václav Marhoul, držitel Českého lva, a RockOpera Praha, první české rockové divadlo. Tato jména spojuje více, než se může na první pohled zdát. Režisér Nabarveného ptáčete, Tobruku a Mazaného Filipa se totiž se zakladateli divadla, Milanem Steigerwaldem a Pavlou Forest, přátelí již léta.

Viktor Dyk jako Jidáš a japonský tanečník Taro Troupe jako ztělesnění zla v rockové opeře Maria Madonna

FOTO:Nikita Dovzhenko

„Kdysi jsme nahráli jako kapela King Size píseň Poslední mohykán z města, k níž vznikl videoklip se záběry z Marhoulova filmu Mazaný Filip," řekla libretistka, zpěvačka a výkonná ředitelka Pavla Forest k začátkům spolupráce s uznávaným filmařem, která vyústila v další společný projekt – videoklip ke tklivé písni Ámen. Pavla píseň nazpívala coby představitelka titulní role v rockové opeře Maria Madonna.

Čechoameričan Tristan V. Hold jako mladý Ježíš je velký pohybový talent

FOTO: Nikita Dovzhenko

„Oslovili jsme Václava, jestli by se nechtěl po letech podílet na našem dalším videu. Jako fanoušek naší práce nadšeně souhlasil,“ popsala Forest.

Jan Tláskal v roli Ježíše zpívá na kříži

FOTO: Nikita Dovzhenko

Režisér se také stal kmotrem opery Maria Madonna, z níž skladba pochází. V RockOpeře Praha se ale objevil i v minulosti. Loni v červnu například pokřtil Annu Kareninu, zatím poslední album divadla.

Jana Ricci jako Salomé tančí Herodovi (Jan Jaffi Filipenský)

FOTO: Nikita Dovzhenko

Věnováno obětem války na Ukrajině

RockOpera Praha se rozhodla píseň věnovat všem obětem probíhajícího konfliktu na Ukrajině. „Naše divadlo otevřeně nesouhlasí s invazí Ruska na Ukrajinu. Je nám líto všech, které válka zasáhla,“ dodala Forest.

Duet Pavly Forest v roli Marie s Máří Magdalenou v podání Daniely Langerové patří k nejdojemnějším okamžikům

FOTO: Nikita Dovzhenko

Střihu klipu se ujal Nikita Dovzhenko, který je také spoluautorem v zahraničí oceňovaného videa ke skladbě Pláč z hororové opery Vymítač.

Jiří Zonyga excelentně ztvárňuje Piláta Pontského

FOTO: Nikita Dovzhenko

„Chtěli jsme, aby se na videu podílel i filmař z našeho tvůrčího týmu. Nikita je náš dlouholetý spolupracovník a kamarád, který už několikrát dokázal, že má pro vyprávění příběhů obrazem obrovský cit. S úkolem sestříhat záběry z Nabarveného ptáčete do pouhých tří minut se popasoval na výbornou,“ řekla Forest.

Ohnivá akrobacie dává rockové opeře Maria Madonna prvky napětí

FOTO: Nikita Dovzhenko

Nejnovější rocková opera Maria Madonna vypráví příběh Ježíše Krista z pohledu jeho matky. Jako Ježíš v ní vystupuje Jan Tláskal, operní legenda Eva Urbanová zase jako božský hlas. Protipól k ní představuje Jan Toužimský v roli ďábla. V Marii Madonně hrají také Jiří Zonyga, Viktor Dyk, Daniela Langrová, Raven nebo v neposlední řadě Jana Ricci, která jako Salomé předvádí tanec s živým hadem.

Nový videoklip ke skladbě Ámen z rockové opery Maria Madonna

RockOpera Praha

Zde můžete vidět nový videoklip ke skladbě Ámen z rockové opery Maria Madonna. 


Časová osa článků