Zleva: Dakota Johnson, Tippi Hedren, Melanie Griffith a Stella Banderas

Zleva: Dakota Johnson, Tippi Hedren, Melanie Griffith a Stella Banderas Profimedia.cz

Hvězda Padesáti odstínů šedi popsala, co děsivého provedl Alfred Hitchcock její mamince jako holčičce

Herečka Dakota Johnson, (33) známá především díky zfilmovaným Padesáti odstínům šedi a jejich pokračování, v nejnovějším rozhovoru pro magazín Vanity Fair prozradila dost děsivou zkušenost její maminky s proslulým režisérem hororů z 60. let minulého století Alfredem Hitchcockem.

Johnson pochází ze slavné herecké rodiny. Její maminkou je Melanie Griffith (65) (Podnikavá dívka, Prázdniny v ráji, Něco divokého) a babička Tippi Hedren (92) – hvězda Hitchcockových Ptáků a Marnie. A právě Tippi byl prý slavný režisér naprosto posedlý a poté, co rázně odmítla jeho neslušné návrhy během natáčení, k ní pociťoval zášť a byl zhrzený. Dokonce stál prý za předčasným koncem její kariéry.

Fóbie z policistů, vajec nebo dětí i posedlost hvězdou jeho filmů: Mrkněte, co jste nevěděli o Alfredu Hitchcockovi

Dvaatřicetiletá herečka se nyní podělila i o jeden velmi děsivý zážitek, kterým si musela projít její maminka Melanie jako malá holčička. Od Hitchcocka, jenž zemřel v osmdesáti letech v roce 1980, prý kdysi dostala jako vánoční dárek malou panenku - repliku její maminky Tippi Hedren ležící v rakvi.

Vyrostla mezi lvy a tygry: Melanie Griffith (62) se rozpovídala o slavné matce (90), známé z Hitchcockova hororu

Podle Johnson to pro ni byl velmi traumatizující zážitek a i kvůli tomuto necitlivému gestu se nezdráhala režiséra nazvat tyranem. „Je to alarmující a temné a opravdu velmi smutné pro tak malou holčičku. Vážně děsivé,“ uvedla Johnson, podle níž byl režisér velmi talentovaný a produktivní, ale nechal se příliš ovládnout svou mocí a vlivem. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků