Michal Isteník

Michal Isteník Herminapress

Eda z Mostu je v jednom kole. Co všechno v těchto dnech stíhá herec Michal Isteník?

Eda ze seriálu Most! neboli herec Michal Isteník (39) jde v poslední době z role do role. Aktuálně běží v kinech film Kdyby radši hořelo, kde s Miroslavem Krobotem nebo Vladimírem Škultétym hrají dobrovolné hasiče na vsi, kteří však řeší úplně jiné problémy než oheň. „Natáčení bylo krásné, po všech stránkách, ať už šlo o štáb, herce, místní ve Chvalnově. Nádherná práce to byla,“ pochvaloval si herec pro Super.cz práci na filmu.

Obšourník Eda z Mostu! jak ho neznáte: V nové roli si zahraje intelektuálního vyšetřovatele

Mimo natáčení je však Isteník i hodně času na divadle. Mimo Divadla v Dlouhé, v Shakespearovských slavnostech či v BuranTeatr hraje především v Městském divadle Brno. Zde se objevuje hned v šestnácti inscenacích na činoherní scéně. „Mě divadlo skutečně baví,“ přiznal na křtu knihy Pravda nebyla k dostání. Přestože se akce konala v Praze, neměl problém zaskočit a na otočku se vrátit do Brna, kde měl večer představení Sugar - Někdo to rád horké. „Knihu vydává má velká oblíbenkyně, spisovatelka Lucie Hlavinková. Já jsem její velký fanoušek a náhoda nám přála, že jsem vlastně kmotrem její poslední knihy,“ přiznal Isteník. Jeho kamarádem je totiž manžel spisovatelky, takže i díky tomuto přátelství se stal hlasem audioknihy Kdo šije u Podolské.

Poznáte Čočkina z Mostu? Takhle herec vypadá úplně plešatý

„Já mám knihy hrozně rád, a pokud jsou navíc postaveny jako historický román z reálných událostí, tak mě to fakt baví. Křtím tuto knížku, protože vychází z církevních menšin za socialismu. V padesátých letech totiž v Československu docházelo k odebírání dětí z adventistických rodin z důvodu porušování pracovních povinností a školní docházky o sobotách – což ovlivnilo i osud hlavní hrdinky románu.“ Dodal Michal Isteník. 

Ondřej Kočí , Super.cz


Časová osa článků