Martina Formanová v nové úloze Super.cz

Ivo Pazderková, měj se na pozoru. Vdova po Miloši Formanovi narušuje svou komfortní zónu jako stand-up komička

Byla manekýnkou, partnerkou slavných mužů, překladatelkou, je úspěšnou spisovatelkou a nyní se Martina Formanová (56) snaží prosadit také jako stand-up komička.

„Strašně mě to baví. Musím podotknout, že je to jen hobby a rozhodně neplánuji, že bych v tom udělala nějakou závratnou kariéru,“ řekla Super.cz o svém novém koníčku vdova po Miloši Formanovi. (✝86)

Ta začala improvizované vtipkování před publikem praktikovat původně proto, aby narušila svou komfortní zónu. Původně vystupovala před přáteli, ale nyní začíná mít stále větší publikum. Dokonce během své další návštěvy v Česku vystoupí i před českými diváky. „Domlouváme se s Adélou Elbel, že bych vystupovala jako její host,“ plánuje Formanová.

Vdova po Miloši Formanovi o odchodu životní lásky: Nejvíc mi chybí, když zažívám něco vtipného, svěřila se

„Stále jsem nevěděla, jak to v češtině uchopit. Někteří mě znají jako manželku Miloše (oscarový režisér Miloš Forman, pozn. red.), někdo mě zná jako spisovatelku, někdo mě nemá rád, někdo mě vůbec nezná. Nevěděla jsem, jak se představit publiku, abych to nemusela příliš vysvětlovat. A myslím, že už jsem na to přišla,“ těší se Formanová na podzim, kdy vystoupení se zmíněnou Adélou Elbel snad vyjde. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků