Záznam: Poslední rozloučení s Josefem Abrhámem Super.cz

Patrasová, Nárožný i Ina z Nemocnice na kraji města: Hvězdy se rozloučily s Josefem Abrhámem (✝82)

Začátek týdne se nesl v pochmurném duchu. Rodina, kolegové, ale i veřejnost se v pondělí rozloučili s hercem Josefem Abrhámem (✝82), který zemřel 16. května v nemocnici v Mělníku.

Fanoušci přicházeli uctít jeho památku od 12:00 hodin do kostela sv. Anežky České na pražském Spořilově, kde se od 13:00 konala mše svatá. Z řad slavných osobností se přišli rozloučit Andrea Čunderlíková, Petr Nárožný nebo Dagmar Patrasová, Jiří Krampol, Daniela Šinkorová a mnoho dalších.

Milý Pepo, tu zmrzlinu si dáme spolu až tam. Dagmar Havlová vzpomíná na zesnulého Josefa Abrháma

„Měla jsem ho ráda nejen jako herce, ale i jako člověka, inteligentního a hrozně inspirativního. Jsem moc dojatá, je mi strašně líto, že tak brzy odešel,“ uvedla Šinkorová.

„Josef Abrhám byl herec, jak se patří, i člověk, jak se patří. Tak bychom na něj měli vzpomínat,“ nechal se slyšet Zdeněk Svěrák.

„Já na něj budu vzpomínat vždycky, protože je spjatý s jednou z mých prvních velkých filmových rolí v Šakalích letech. Na to se zapomenout nedá. Hlavně to byl fantastický člověk, kolega, herec, opravdu osobnost, na kterou se nedá zapomenout,“ zavzpomínal Martin Dejdar.

Ve stejném kostele se rodina a přátelé loni loučili s hercovou milovanou manželkou, herečkou Libuškou Šafránkovou. V případě Abrháma se však rodina rozhodla zpřístupnit rozloučení veřejnosti.

Příběh velké lásky Josefa Abrháma a Libušky Šafránkové. Tajné schůzky za zády hercovy známé přítelkyně

Na pohřbu promluvily Dagmar Havlová, Eliška Balzerová, Iva Janžurová, která dokonce zvládla smuteční hosty pobavit a rozesmát, když si zpřeházela papírky s řečí, i Jan Kačer, blízký přítel zesnulého Abrháma.

„Pepíčku, já jsem ti slíbila, že na tvém pohřbu se budeme usmívat a bude veselo. Půjde to těžko,“ dojala hned v úvodu svého proslovu Balzerová. „Werich vždycky říkal, že na divadelním jevišti musí být humorno i krásno, a to, když jste se tam objevili ty s Libuškou, bylo,“ promlouvala k zesnulému kolegovi. „A já věřím, že teď už je vám tam nahoře s Libuškou také veselo a krásno,“ dojala přítomné na závěr.

Z Abrhámových rolí připomeňme například stěhujícího se Knotka z Kulového blesku (1978), fantoma restaurací a jídelen Dalibora Vránu z Vrchní, prchni! (1980) nebo záletného doktora Arnošta Blažeje z televizního seriálu Nemocnice na kraji města (1977). 

Super.cz


Časová osa článků