Jitka Čvančarová

Jitka Čvančarová Foto: archiv zlinfilmfestival

Největší výstřih zlínského filmového festivalu? Bodoval obří dekolt Jitky Čvančarové

Tento týdenní maraton filmů se sice nedá srovnat velikostí ani počtem hostů s karlovarským, ale i na zlínském filmovém festivalu pro děti a mládež se během posledního květnového týdne sešla řada známých tváří českého hereckého Olympu.

Svým dekoltem, který už nikdo nepřekonal, rozhodně zaujala herečka Jitka Čvančarová (44), která byla letos předsedkyní festivalové poroty. Svoji hvězdu na zlínském chodníku slávy letos pokřtili herci Jan Šťastný (56) a Barbora Seidlová (41). Jako Young Stars byli letos představeni Brigita Cmuntová a Jan Nedbal.

Nahá žena vběhla mezi celebrity na koberec v Cannes. Protestovala proti znásilňování

Festival skončil 1. června předáním cen. Zlaté střevíčky získaly indický snímek Gándhí a spol. jako nejlepší celovečerní film pro děti, tuniský Nový život jako nejlepší celovečerní film pro dospívající, Olga jako nejlepší celovečerní film pro mládež a český animovaný film Zuza v zahradách. Dvě české osobnosti byly oceněny Zlatým střevíčkem za přínos kinematografii. Na závěrečném večeru jej převzal Karel Heřmánek (74), na začátku to byl Pavel Zedníček. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků