Michal David s manželkou Marcelou a vnukem Sebastianem

Michal David s manželkou Marcelou a vnukem Sebastianem Michaela Feuereislová

Sebastian nebyl v žádném případě náhrada za dceru, která zemřela, říká Michal David

Hitmaker Michal David (61) si ve svém životě vyzkoušel i odvrácenou stranu slávy. Když jeho dcera Klára ve dvaceti letech otěhotněla, veřejnost měla nutkání radit a rozhodovat o tom, jak by se měla mladá žena zachovat.

„Když bylo dceři Kláře 20 a otěhotněla, chodili lidi a říkali, že by si to měla nechat vzít, že na těhotenství ještě není připravená,“ popsal Michal David začátky životní etapy, která mu obrátila život vzhůru nohama.

Dcera Michala Davida se po letech vrátila do Česka. Kvůli brexitu a covidu přišla o práci v Anglii

Jako rodina měli ihned jasné stanovisko a nenechali se nikým ovlivnit. „Tak to my jsme s manželkou jasně řekli, že v žádném případě. Klára pak studovala v USA a my jsme se o Sebastiana starali,“ svěřil se český král diskoték v pořadu Moje místa, který Televize Seznam odvysílá ve středu ve 20 hodin.

Životní zkoušce ovšem předcházela ještě jedna osudová ztráta. Michal David s manželkou měli dceru Míšu, které diagnostikovali v devíti letech leukemii. Ačkoliv zvládla sérii chemoterapií a zdálo se, že nemoc porazí, nakonec vážné nemoci podlehla. Tehdy si Michal David s celou rodinou sáhli na dno.

8 českých celebrit se sešlo na jednom ostrově. Podívejte se, jak tráví dovolenou na Tenerife

Těhotenství Kláry přišlo 10 let po této tragické události. „Nebyla to v žádném případě náhrada za dceru, která zemřela. Ale v domě bylo najednou více života, radosti. Velmi nás to tehdy naplňovalo a pomohlo nám to,“ vzpomíná král českých diskoték.

A jak si se svým dnes již dvanáctiletým vnukem rozumí? „Vnuk je skvělý, fantastický. Hraje na kytaru a chci, aby mě teď i na koncertě doprovázel,“ prozradil David své plány do budoucna. 

Nicol Prosová , Super.cz


Časová osa článků