Richard Krajčo (uprostřed) natáčí pod vedením svojí ženy Karin.

Richard Krajčo (uprostřed) natáčí pod vedením svojí ženy Karin. Foto: archiv Voyo

Po letech se vrací k režii: Richarda Krajča bude v novém seriálu dirigovat jeho manželka

O tom, že mají rozpracovaný společný projekt, jímž se Karin Babinská po letech vrátí k jiné režii než videoklipů svého manžela Richarda Krajča (45), jsme hovořili už loni zimě. "Pokud jde o natáčení, máme rozpracovaný projekt s televizí, který by se měl točit v létě," řekla Super.cz tehdy. Projektem je seriál Gumy.

Nový desetidílný komediální seriál se právě v těchto dnech natáčí v Klecanech. Ústřední dvojici dvou svérázných automechaniků ztvární Richard Krajčo a David Švehlík. V dalších rolích se objeví například Patricie Pagáčová (33), Dana Batulková (64) nebo Sandra Pogodová (47), Pavel Šimčík, Andrej Polák nebo Robert Nebřenský. Scénář napsal Michal Samir, který režijně i scenáristicky stál za trilogií Iveta. Na Voyo se seriál objeví letos na podzim.

Tajemství lásky Richarda Krajča a jeho ženy Karin: Potkali jsme se trošku později, tak už víme, co od života chceme

Mára a Lukyn jsou dva nerozluční přátelé od dětství. Jeden drsný, přímý, ale natvrdlý a ten druhý milý, chytrý, a tak trochu dítě. Mají malou autodílnu a velké sny, na které jim pochopitelně schází peníze. Svých cílů se snaží dosáhnout pomocí absurdních a špatně promyšlených plánů, které je často dostávají do ještě absurdnějších situací.

„Jsou to hodní kluci, znají se odnepaměti, a tak trochu si zbyli. A jsou za to vlastně rádi,“ popisuje jejich vztah představitel Máry Richard Krajčo. „Za vymyšlení a nabídku role Lukyna jsem Karin vděčný, protože bych si jinak v ničem podobném nezahrál, nikdo by mi komediální roli nenabídl. O to víc mě to baví,“ dodává David Švehlík. Ačkoli se oba na divadelních prknech potkávají víc jak osmnáct let, je to jejich první společné vystoupení před kamerou.

Móda na premiéře Ivety: Posuďte sami, zda si známé dámy daly s oblečením práci

Námět komediálního seriálu vzešel právě od Richarda Krajča a Karin Babinské, která rozepsala synopse i jednotlivé linie příběhu. „Byla jsem si vědoma toho, že je to natolik mužská záležitost, že by bylo skvělé, kdyby to chlap také napsal. Zaprvé jsem nevěděla, jestli dokážu napsat komedii s tak neuvěřitelně svižným tempem,“ uvedla Babinská.

„Chlapský svět je mi blízký. Pro mě jsou muži daleko čitelnější než ženy, především kvůli jejich přímočarosti. A když si chci z někoho dělat legraci, tak se mi mnohem lépe dělá sranda z mužů než z žen,“ dodala. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků