Zlata Adamovská Super.cz

Jak o sebe ve zralém věku pečuje? Nechci být popraskaná a hnusná, říká Zlata Adamovská

Je sice stále velmi aktivní, další energii do žil ale Zlatě Adamovské (64) vlila do žil vnoučata, o která se stará, když najde čas mezi prací na divadle a natáčením. "Teď jsem je měla doma čtyři dny, chodila a s nimi spát v devět a vůbec mi to nevadilo," vyprávěla Super.cz.

"Člověk si s nimi uvědomí svoje psychické i fyzické limity," smála se Zlata, která prý kromě jeviště tolik pohybu nemá. "Maximálně jedeme na kole, tedy elektrokole. Fitko mi nic neříká, ale ráda chodím na túry a na procházky. Špacíry miluju odmalička," upřesnila.

O to víc se ovšem stará o svoji pleť, jak nám vysvětlila v kosmetickém salonu, kde jsme se potkali, nejlepší rady jí dala kolegyně Jana Brejchová (83), když s ní natáčela ještě jako osmnáctiletá. "Tehdy používala luxusní drahou značku, pro mě to byly neskutečné pálky. Teď už si drahé krémy dopřeju také," svěřila.

Důchodkyně nejen na jevišti: Zlata Adamovská je čerstvě v penzi, zůstat doma se ale ještě nechystá

"Jana Brejchová mi dala spoustu rad do hereckého života, ale i o tom, že pokud se člověk obličejem živí, měl by se o něj starat. Dvacet minut na odličování nevynechám, ani když přijdu z mejdanu. S obličejem je to stejně jako s koženými botami. Když se o ně nebudete starat, budou popraskané a hnusné. A nechceme být přece popraskané a hnusné," uzavřela a ve videu pohovořila i o tom, jak to má s líčením v civilu. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků