S německou kapelou chystá nové věci.

S německou kapelou chystá nové věci. Foto: Super.cz/Profimedia.cz a Herminapress

Hvězdná kapela Die Happy oslaví 30 let: Díru do světa už znovu neuděláme, říká Marta Jandová

Se svou českou kapelou pracuje na nových písních, Martu Jandovou (48) ale čeká i cesta zpátky do minulosti a návrat k německé kapele Die Happy, se kterou slavila celoevropské úspěchy. „Příští rok oslavíme třicet let od založení kapely,“ říká rockerka, kterou jsme potkali na galavečeru Be Charity, kde v jednom ze sálů Národního muzea roztancovala přítomné hosty.

Kulaté narozeniny kapely oslaví novou deskou. „Tvoříme ji na dálku, v dnešní době je to možné. Teď je na mně nazpívat pár demosnímků. Mám doma mikrofon a pár přístrojů, tak to hezky funguje,“ popisuje Marta tvorbu desky, která by měla vyjít za rok.

Chce z něj mít máničku? Marta Jandová si vyšla do kina s manželem, který si nechal narůst delší vlasy

Sladit pracovní aktivity s německými kolegy je však stále složitější. „Všichni máme své partnery, děti. Dva členové kapely mají klasické pevné zaměstnání, ten třetí začal jezdit s jinou kapelou a do toho hraje na bubny v soutěži Německo hledá talent. Máme společný sdílený kalendář a já v něm vidím, jak jsme všichni vytížení,“ říká Marta Jandová.

Na návrat k Die Happy se zpěvačka moc těší. „Ta vášeň u nás přetrvává. Víme, že po těch třiceti letech už díru do světa znovu neuděláme, nějaký zájem o nás ale je. Máme dokonce vystoupení na několika festivalech, tak to nás těší,“ dodala s úsměvem Marta Jandová. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků