Tatiana Kovaříková Super.cz

Kostýmy pro film Prezidentka se inspirují u Zuzany Čaputové a britské královské rodiny: Jak sluší Aně Geislerové?

V červnu přichází do kin film Prezidentka, romantický snímek režiséra Rudolfa Havlíka v hlavní roli s Aňou Geislerovou (46). Právě ta se převtělí v hlavu státu a to, aby jí to slušelo, měla na starosti návrhářka Tatiana Kovaříková.

"Byla to pro mě velmi inspirativní a moc hezká práce," řekla Super.cz Táňa, kterou ke spolupráci přizvala producentka filmu Šárka Cimbalová. "Táňa byla stejně jako Aňa Geislerová první volba," uvedla Šárka, která prý nemluvila ani do cen materiálů a nechala Táně volnou ruku.

Navrhovat šaty pro StarDance je pro ni splněný sen: Sama by ale Taťána Kovaříková tančit nechtěla

Protože není mnoho prvních dam ani prezidentek, které by se krásně oblékaly, zajímalo nás, kde Kovaříková čerpala inspiraci. "Dívala jsem se celoplošně, ať už na Zuzanu Čaputovou anebo britskou královskou rodinu. Důležitá je elegance, jednoduchý styl. Nic přeplácaného, žádné hluboké výstřihy, optimální je minimalismus," upřesnila.

Čvančarová není jeho jedinou slavnou klientkou. Hanečka tvoří šaty pro prezidentku či nejslavnější slovenskou mumii

Zajímalo nás, co se s luxusními kousky po natáčení stalo, když v nich ještě Aňa Geislerová zapózovala i na fotografie, které během našeho setkání vznikaly, což můžete vidět v našem videu.

"Část je ve filmovém fundusu, část u nás v ateliéru," řekla nám Kovaříková. "Ale s Táňou jsme to řešily, co s nimi udělat, protože ty kostýmy jsou krásné. Možná uděláme nějakou aukci a vybrané peníze použijeme na charitu. Anebo uděláme nějakou výstavu," doplnila ji producentka. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků