Angelina Jolie zavítala do Lvova.

Angelina Jolie zavítala do Lvova. Profimedia.cz

Angelina Jolie ve Lvově: Kamery zachytily moment, kdy se rozezněly sirény a herečka prchala do bunkru

Angelina Jolie (46) zavítala na válkou rozervanou Ukrajinu, konkrétně do města Lvov. Odtud také pocházejí záběry, které nyní obletěly svět. Je na nich vidět herečku, jak s dalšími prchá do bunkru, když se rozezní sirény.

Jak se skupina snaží hbitě dostat do bezpečí, je slyšet jednu z žen, jak říká: „Prosím, už ne.“ Jolie oproti tomu nepůsobila vůbec rozrušeně.

Jeden z doprovázejících si ani v takové situaci neodpustil dělat s herečkou selfie a u toho se jí zeptal, jestli má strach. „Ne, jsem v pohodě,“ odpověděla bez váhání.

Jolie působí řadu let jako zvláštní vyslankyně Organizace spojených národů (OSN) pro uprchlíky, ale podrobnosti její cesty na Ukrajinu nejsou jasné.

Další obyvatelka Lvova zase sdílela video z kavárny, kam si Angelina zašla na kávu a pohovořit s místními. Jindy zase rozdávala autogramy.

Guvernér Lvova Maksym Kozytsky uvedl, že Jolie přijela mluvit s těmi, co přišli o své domovy a našli útočiště ve Lvově, a navštívila děti, které utrpěly zranění při raketovém útoku na kramatorském nádraží začátkem dubna. Tehdy ruské síly zaútočily na dav plný převážně žen a dětí, zemřelo minimálně 52 lidí a další desítky byly zraněny.

Angelina Jolie se připojila na Instagram: Její první příspěvek fanoušky nesmírně dojal

„Zasáhly ji příběhy těch dětí. Jedna z holčiček jí dokonce soukromě pověděla, o čem se jí zdálo,“ uvedl Kozytsky.

Jolie dále navštívila internátní školu, kde mluvila se studenty, kterým slíbila, že se za nimi ještě vrátí.

Angelina, jež působí u OSN od roku 2011, hovoří zapáleně o uprchlické problematice. Té zasvětila i vlastní profil na Instagramu, kde pravidelně upozorňuje na oblasti sužované válkou nebo v nichž dochází k porušování lidských práv a svobod. Postižené oblasti sama pravidelně navštěvuje. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků