Ke Huy Quan jako Shorty ve filmu Indiana Jones a Chrám zkázy

Ke Huy Quan jako Shorty ve filmu Indiana Jones a Chrám zkázy Profimedia.cz

Takhle dnes vypadá: Chlapec z Indiany Jonese se po letech vrací k herectví. Čekal, až zazvoní telefon

Fanoušci filmů o Indianovi Jonesovi si ho mohou pamatovat jako Shortyho z Chrámu zkázy (1984), jeho dalším známým filmem jsou rovněž dobrodružní Rošťáci (1985). Od té doby mu na kontě přibylo pouhých šest snímků, tím posledním je letošní novinka Everything Everywhere All At Once.

Kariéra Ke Huy Quana začala náhodou - když doprovázel bratra na casting na Indianu Jonese. „Ani v těch nejdivočejších snech bych si nemyslel, že se stanu hercem. Ale zamiloval jsem si to. Ten film změnil celý můj život, i ten osobní,“ řekl magazínu People.

7 dětských hvězd, které byste dospělé nepoznali. Nebo ano?

Pak ale přišlo období, kdy marně čekal na nabídky nebo pozvánky na konkurz. „Bylo to těžké. Čekal jsem na zazvonění telefonu, ale to se dělo zřídkakdy,“ svěřil s tím, že následně učinil nelehké rozhodnutí nechat herectví na druhé koleji.

Quan začal studovat filmovou školu a uplatnil se jako asistent režie a koordinátor kaskadérů, touha po hraní v něm ale zůstala. Naplnil ji ve filmech Krvaví bratři (1991), California Man (1992), Second Time Around (2002) a ‘Ohana: Rodina je poklad (2021).

Práce ve filmařině ho bavila a baví, přesto se v roce 2018 rozhodl, že je na čase se k herectví vrátit. „Chtěl jsem být přímo u toho se svými asijskými kolegy,“ přiznal.

Bývalá dětská hvězda roky bojovala se závislostí na drogách: Neuvěříte, jak vypadá herec po dvouleté léčbě a operaci zubů

Ve zmíněném filmu Everything Everywhere All At Once jej diváci uvidí ve třech charakterech jedné postavy. „Když jsem četl scénář, pomyslel jsem si, že je psaný přímo pro mě, protože oni jsou já. Rozumím každému z nich,“ uvedl na konto postavy Waymonda Wanga.

Ke Huy Quan je ženatý, s manželkou Echo žijí v Los Angeles. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků