Lucie Šlégrová

Lucie Šlégrová Foto: archiv L. Šlégrové

Královna krásy Lucie Šlégrová: Ukrajinské mamince našla bydlení a připravuje ji na život v Česku

Modelka Lucie Šlégrová (40) byli spolu s manželem, bývalým hokejistou Jiřím Šlégrem, (51) jedni z prvních, kteří po vypuknutí války na Ukrajině nabídli svou pomoc. A to rovnou u sebe doma. Nejvnadnější česká královna krásy z roku 2005 si pod svá křídla vzala maminku Olenu a její rodinu.

Modelka postupně pomáhá ukrajinské mamince a jejím dětem začít v Česku nový život. A daří se jí. Malý Arťom už nastoupil do školky, našla jim i nové bydlení.

Nejvnadnější česká miss si vyslechla kritiku za poskytnutí azylu Ukrajince: Tohle je její odpověď

„Přijde mi přirozené, že jsem si k sobě vzala maminku a že pomůžu celé její rodině, ať už tady budou krátce nebo dlouho. Byla to moje zodpovědnost, je to pro mě naprosto přirozené a věřím, že nejsem sama,“ řekla Super.cz modelka, která je ráda, že mohla Oleně v těžké životní chvíli pomoci.

„Mám s maminkou jen dobré zkušenosti. V poslední době se společnost proti Ukrajině otáčí, mě to mrzí, protože si myslím, že je tady hodně lidí, kteří potřebují pomoc,“ dodala modelka.

Domů si nastěhovali šestičlennou ukrajinskou rodinu: Získali jsme přátele na celý život, říká Tomáš Klus

Ta pravidelně pomáhá v nejrůznějších oblastech. „Odjakživa pomáhám dětským domovům, Klokánkům nebo domovům seniorů. Považuji to za přirozenou věc, vůbec jsem nad tím neváhala,“ dodala Lucie. 

Eliška Vinterová , Super.cz


Časová osa článků