Rachel Hodgson

Rachel Hodgson Profimedia.cz

Žena myslela, že je v přechodu. Za pět měsíců porodila zdravou holčičku. Zázrak, říkají s manželem

Když Rachel Hodgson z Melbourne v jejích 46 letech vynechala menstruace, žena to přisuzovala začínající menopauze. Jaké bylo její překvapení, když následně zjistila, že je ve čtvrtém měsíci těhotenství.

Dcerka Peggie Jean, která se narodila v listopadu 2020, je pátým dítětem dnes sedmačtyřicetileté maminky. S manželem Paulem (48) vychovávají také Isabellu (22), Molly (20), Olivii (17) a syna Willa (15). Peggie rodiče označují za „malý zázrak“.

Populární houslistka je těhotná. Čtyři roky před padesátkou bude sexy zrzka trojnásobnou maminkou

„Bylo mi 46, kdy se Peggie narodila. Plenky a noční krmení už jsme měli dávno za sebou, mysleli jsme si, že když máme čtyři teenagery, dalším krokem budou vnoučata,“ svěřila Rachel Daily Mailu.

Když jí lékař oznámil, že bude popáté matkou, byla už v 19. týdnu těhotenství. „Zkrátka jsem si myslela, že jsem přišla o menstruaci kvůli menopauze. Ani na vteřinu mě nenapadlo, že jsem v jiném stavu,“ uvedla s tím, že jako těhotná nevypadala, ani se tak necítila.

Upřímně se také svěřila, že už když v jednatřiceti letech porodila syna, připadala si jako stará rodička, další těhotenství ji tak zaskočilo. „Nejdřív jsem hodně plakala, ale pak jsme si řekli, že se to mělo stát, a přijali jsme to. Peggie je dítě, které nám změnilo život, udržuje nás mladé, a nakonec je pro nás tím nejhezčím na světě.“

Na miminko není nikdy pozdě: 8 slavných žen, které se mateřských povinností dočkaly až po čtyřicítce

Těhotenství i porod proběhly bez problémů. „Vzhledem k mému věku jsem byla riziková, ale naštěstí všechny testy dopadly dobře, neměla jsem vysoký tlak ani cukrovku. Mám štěstí, že jsem fit a zdravá,“ uvedla Rachel.

Peggie se narodila v době lockdownu, oporou Rachel byla nejstarší dcera Isabella, která studuje na porodní asistentku. „Isabella tak pomohla na svět své sestřičce. Pro nás všechny to byl neuvěřitelný den,“ dodala. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků