Piha nad rtem ji charakterizovala po celou dobu kariéry.

Piha nad rtem ji charakterizovala po celou dobu kariéry. Profimedia.cz

Téhle dívence s pihou nad rtem padl k nohám celý módní svět. Poznáte ji?

Dnes je jí už pětačtyřicet, ale ona jako kdyby téměř nestárla. Jejím poznávacím znamením v průběhu celé modelingové kariéry, na jejímž vrcholu byla v 80. a 90. letech, se stala piha nad rtem. Její portrét zdobil nespočet obálek nejprestižnějších světových magazínů a své tělo ráda dávala na odiv díky vlastnímu cvičebnímu programu na videokazetách. Na snímku z dětství se samozřejmě nachází Cindy Crawford.

Rodačku z Illinois objevil v 16 letech fotograf během její letní brigády, když její snímek otiskl v novinách. O rok později ji už zastupovala prestižní agentura Elite. Crawford má za sebou řadu prestižních kampaní například pro Gianni Versace, Escadu, hodinky Omega nebo pro kosmetické koncerny Revlon, Clairol a Maybelline.

Americká kráska, jež ukončila aktivní kariéru modelky v roce 2000, se nechala slyšet, že je jí líto dnešních modelek, pro které je mnohem těžší dostat se na vrchol. Řekla, že dívky v časopisech jsou stále drobnější a nemohou si dovolit křivky svých předchůdkyň.

V letech 1991 - 1995 byl jejím manželem Richard Gere (62) a přestože spolu neměli děti, vyjádřila se o něm později jako o nejdůležitějším člověku jejího života hned po rodičích. Od roku 1998 je jejím manželem bývalý model Rande Gerber. Mají spolu dvě děti, dvanáctiletého Presleye a desetiletou Kaiu Jordan.

Televizní stanice VH1 ji vyhlásila třetí nejžhavější ženou devadesátých let. Kromě modelingu se Cindy vrhla i na dráhu herečky. V hlavní roli se představila například v akčním filmu Jako štvaná zvěř z roku 1995. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků