Vladimír Javorský ve filmu Stínohra

Další role pro Kyslíka: Po lyžařském filmu Vladimír Javorský zazáří v detektivce

V kinech ho v současné době můžete vidět jako trenéra lyžařů ve filmu Poslední závod a také jako partnera Jitky Čvančarové v Betlémském světle. Držitel Českého lva za herecký výkon ve filmu Pouta zaujal i v této menší roli, nicméně nyní se do světa chystá snímek, kde Vladimír Javorský ztvárnil jednu z hlavních rolí.

Ve filmu Stínohra Petera Bebjaka, autora úspěšné série Devadesátky, hraje policistu ze staré dobré školy. Jako kriminalista Dvořák vyšetřuje smrt ženy hlavního hrdiny Jana a mezi oběma muži se vytvořilo zvláštní pouto. Policista, který nedělá kompromisy, chce najít pravdu a zároveň se snaží pochopit Janovu bolest a frustraci z toho, že se zločin stále nedaří potrestat.

Vojín Kyslík z Chlapci a chlapi: Podívejte se, jak vypadá s plnovousem

„Hlavní hrdina bere spravedlnost do vlastních rukou, a to je jedna z cest, která nastává, když nefunguje systém tak, jak by měl. Když nefunguje právo, tak pak lidé mají snahu sáhnout po jiné variantně, a už to nemusí být moc hezké,“ říká Vladimír Javorský.

Tohle je pořádně namakaný chlap: Herec z Bouráku a Marie Terezie se v novém filmu ukázal nahý

Jeho herecký kolega Milan Ondrík, který hraje Jana, pro něj nebyl úplnou neznámou. „S Milanem Ondríkem jsme se potkali již na jiném projektu, takže vím, co to je za chlápka. Myslím, že jsme takové, možná až protipóly, které tomuto filmu snad budou slušet,“ hodnotí herec. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků