Pete Doherty

Pete Doherty Profimedia.cz

Kvůli drogám málem přišel o nohy: Takhle to chodí, když vám dojdou žíly, přiznává někdejší bouřlivák Pete Doherty

Pete Doherty (43) je poměrně čerstvě ženatý, ale především také už dva roky čistý. Doby, kdy divoce hýřil a bral drogy ve velkém, jsou naštěstí pryč. Svého času na tom byl ale opravdu zle, a dokonce hrozilo, že přijde o nohy, jak nyní přiznal.

„Byl jsem fakt za hranou. Chvílemi jsem měl na kahánku. Málem mi vzali obě chodidla a podobně příšerné věci,“ uvedl pro The Mirror.

„Bylo to o fous a jenom proto, že jsem si drogy píchal. Takhle to chodí, když vám dojdou žíly. Ale přijde mi, že to bylo hodně dávno. Byla to jízda,“ doplnil.

Bývalá dětská hvězda roky bojovala se závislostí na drogách: Neuvěříte, jak vypadá herec po dvouleté léčbě a operaci zubů

K tomu, že Pete konečně začal odvykat, přispěl i hudebník Frédéric Lo. Ten ho zkraje roku 2020 navštívil v jeho domě ve Francii, kde mu poprvé zahrál píseň Inutile Et Hors D'usage, kterou později vydali jako společný duet.

„Bylo to emotivní a velmi mě to zasáhlo. V té době jsem se zbavoval závislosti na tvrdých drogách a bylo mi fakt na nic. Jako by mě přejel autobus,“ popsal okamžiky.

Doherty se usadil na francouzském venkově s partnerkou Katiou de Vidas, kterou loni v říjnu pojal za manželku. Vede poklidný život a osvojil si zdravý životní styl, který mu viditelně svědčí.

Drogy vyměnil za sýry a jak mu to svědčí: Někdejší rebel, který randil s Kate Moss, se tajně oženil

Po covidové pauze se také vrací ke koncertování, i když minulý měsíc musel jednu akci s kapelou The Libertines pro nemoc zrušit. Ukázalo se, že měl zánět dýchacích cest.

Pete proslul nejen bouřlivými večírky a drogovými eskapádami, za něž byl nesčetněkrát zatčen, ale také vztahem s Kate Moss, který trval v letech 2005-2007 a prakticky ho proflámovali.

Hudebník je také dvojnásobným otcem, ze vztahu s Lisou Moorish má náctiletého syna Astila a s modelkou Lindi Hingston má dceru Aisling. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků