Vévoda a vévodkyně z Cambridge s dětmi

Vévoda a vévodkyně z Cambridge s dětmi Profimedia.cz

Vrcholně elegantní Kate: V šatech s puntíky zdůraznila úzký pas, princ George byl kopií otce Williama

V Londýně se v úterý konala mše za prince Philipa, který zemřel loni v dubnu ve věku nedožitých 100 let. Do Westminsterského opatství se sjela celá královská rodina, až na prince Harryho a jeho ženu Meghan. Nechyběl ani skandálem poznamenaný princ Andrew. Právě ten matku do opatství doprovodil.

Pro královnu Alžbětu II. šlo o první veřejnou akci po necelém půl roce, panovnice se ze zdravotních důvodů stáhla do ústraní.

Charlesovo gesto po pohřbu prince Philipa: Mistrovský tah, komentují Britové

Mše se zúčastnili členové královské rodiny, ale také politici, přátelé zesnulého či panovníci ze zahraničí. Pohřbu vévody z Edinburghu, který se konal 17. dubna 2021, se kvůli tehdejším protikoronavirovým opatřením mohlo zúčastnit pouze 30 lidí.

Vévoda (39) a vévodkyně (40) z Cambridge dorazili se synem Georgem a dcerou Charlotte, nejmenší Louis není na fotkách k vidění.

Kate i tentokrát dostála pověsti módní ikony, když dorazila ve skvěle padnoucích černých šatech s bílými puntíky. Model, který zdůrazňoval její útlý pas, doladila kloboukem a černými lodičkami.

Veřejnost už zná příčinu úmrtí prince Philipa (✝99)

Ostatní byli sladěni do královské modré, princezna v kabátku a princ v obleku a kravatě, stejně jako jeho otec.

Sussexovi se bohoslužby nezúčastnili kvůli neshodám s britskou vládou ohledně zajištění ochranky. Harry s Meghan ji požadovali, Britové strážce odmítli zaplatit. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků